Заборонити не можна дозволити: де ставити кому в питанні російських соцмереж

Любов Кукла журналістка програми Вікна-новини

Telegram, Viber, Facebook чи TikTok — українці спілкуються в соцмережах, діляться світлинами та читають там новини. Та чи безпечні вони, кому належать, і хто нас з вами таким чином контролює?

Депутати з різних фракцій подали законопроект про регулювання діяльності платформ, через які поширюється масова інформація, зокрема Telegram, який належить росіянину Павлові Дурову.

Автори пропонують прирівняти їх до суб’єктів медіа. А також вони мають розкривати структуру власності та джерела фінансування.

При цьому не допускається діяльність в Україні суб’єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора. Цей законопроект ще має пройти два читання в сесійній залі.

Народний депутат та голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин каже: нині соціальні мережі перетворилися на дещо лагіднішу версію даркнету.

В Україні зараз найпопулярнішим месенджером є Telegram. Та в Центрі протидії дезінформації попереджають: усі повідомлення з несекретного чату можуть потрапляти у хмару. Всі ці фото, файли та дані можуть використовувати російські спецслужби.

Детальніше про небезпеки інших додатків, таких як Getcontact та TikTok, ми розповідали раніше.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна