X

Грались, як у тирі! Штурмовики провели спецоперацію, щоб визволити побратимів з оточення

Даніела Долотова журналістка сайту

Російським окупантам вдалося прорвати оборону житомирських десантників та взяти їх в оточення. Воїни 95 бригади ДШВ провели спецоперацію, щоб визволити побратимів. А поки наші бійці чекали підмоги, з дронів їм передавали провізію та акумулятори. Захисникам вдалося не лише повернути своїх, а й знищити ворога.

Як штурмовики провели спецоперацію

Командир розвідувального взводу Олексій згадує, що одна з їхніх з побратимами позицій була блокована. Тому потрібно було щось швидко вирішувати. Так перед бійцями постала задача за дві години до того, як її вже потрібно було виконати.

Дії були скоординовані та злагоджені. Тому, попри те, що ми отримали задачу за дві години до її виконання, усі дуже швидко зібрались, розробили план та вирушили працювати.

Перед Олексієм було завдання створити умовний командний пункт і координувати рух та дії групи по радіостанції у взаємодії з пілотами БПЛА. Чоловік був практично їхніми очима та вухами.

Таким чином група рухалась вже з мінімальними ризиками. У першу ніч бійці зайшли, але наштовхнулись на підрозділ, що називають Чорна Мамба. Тобто, противник був у халатах, які роблять військових невидимими для тепловізора. Тому було ухвалене рішення зберегти особовий склад, відійти та спробувати пізніше.

Наступної ночі група знову висунулась на завдання. І після того, як відпрацювали наші засоби артилерії та засоби БПЛА, противник був або знищений, або вже тікав.

Ми дивилися через квадрокоптер і бачили, як вони тікають, метушаться, ховаються.

Після цього група вирушила на зачистку. В одному з бліндажів був виявлений військовослужбовець суміжних підрозділів, який потрапив в полон за декілька днів до цього.

Він був дуже радий наших бачити. За його словами, він вже попрощався з життям.

Головний сержант розвідувального взводу Роман каже, після відбиття позицій, група почала рухатись далі на наступну точку. Але побачили, що з наступних позицій ворог просто почав тікати.

І ми просто гралися, як в тирі.

Коли дійшли до крайньої точки, бійці закріпилась і вже чекали на групу підкріплення, яка підходила. Вся операція проводилась у взаємодії з артилерією.

Також працював танк з близької відстані та практично розбирав позиції ворога. Працювали й БПЛА, як маленькі, так і великі. І завдяки злагодженим діям всіх підрозділів ця операція стала успішною й заблокованих бійців вдалось звільнити від оточення після довгої кругової оборони.

Ми деблокували нашу позицію і звільнили близько кілометра нашої землі, — додає Олексій.


А ось боєць на псевдо Лепрекон розповів, як йому з побратимами вдалось відбити десятигодинний штурм окупантів.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна