X

Бігала квартирою й не знала, що робити! Як жителі Українки пережили удар по Трипільській ТЕС

Тетяна Наконечна журналістка програми Факти ICTV

Містом енергетиків називають Українку самі жителі, адже вся інфраструктура, всі будинки в ній зводилися для працівників, інженерів, які приїжджали сюди на роботу. І вже цілими поколіннями, усіма сім’ями вони працювали на ТЕС.

Трипільська ТЕС — це містоутворювальне підприємство. В Українці проживає приблизно 20 тисяч людей. Безумовно, для кожного атака 11 квітня стала ударом не тільки по енергетиці, а й по їхньому побуту, по емоційному стану.

І попри це, місцеві жителі, як і після торішнього удару, брали інструменти та йшли допомагати долати наслідки цієї атаки. Звісно, там, де пускали, оскільки об’єкт режимний.

Місто невеличке, тому цей вибух було чути в кожному куточку. І люди навіть зверталися до психологів, які працювали у пунктах незламності.

Бігала квартирою й не знала, що робити, — згадує свою реакцію на вибух жителька Українки пані Надія.

Міський голова Олександр Туренко говорить, що до подібної атаки комунальники готувалися заздалегідь, тому світло в місті є безперебійно, критична інфраструктура забезпечена генераторами.

Також генератори передали у користування до ОСББ, щоб багатоквартирні будинки на всяк випадок могли зарядити свої гаджети, підігріти води та таке інше. Але все ж таки готуються до запровадження графіків аварійного відключення електроенергії. Це на той випадок, якщо буде така потреба.

Також планують зупиняти ліфти, тому людей просять вже ними не користуватися. І також просять не вмикати бойлери, щоб уникнути аварій та повного знеструмлення. З 12 квітня воду подають погодинно.

На крайній випадок місто розробило план евакуації населення, але все ж сподівається, що він не знадобиться. В Українці працюють Пункти незламності, де можна отримати психологічну допомогу, там також є їжа, напої, дитяча кімната і все необхідне.

Щодо укриттів, тут ситуація цікава. У місцевих багатоповерхівках, школах, садочках немає підвалів через високий рівень ґрунтових вод. Тому місто спорудило два великих укриття.

Та під ворожим прицілом опинились й інші енергетичні об’єкти України. Читай, чи можливе відновлення українських ТЕЦ після ворожих атак.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна