X

Ворог мінує просто з неба! Як сапери захищають Роботине та борються з новою тактикою окупантів

Андрій Почтєв

Росіяни перетворили околиці Роботиного на суцільне мінне поле, яке рясно всіяне нерозірваними боєприпасами.

Сапери 65 ОМБр також змушені щільно мінувати територію, щоб стримати піхоту й техніку окупантів. Бійці твердять, Роботинський плацдарм — нині суцільне мінне поле, на розчищення якого підуть роки.

Зараз використовують новий дистанційний пристрій. Вояки, які боронять Запоріжжя, його придбали завдяки донатам доброчинців. Пристрій буде використаний на передньому краї.

49-річний Василь — доброволець. Раніше не мав жодного стосунку до саперної справи. Нині, каже вінничанин, росіяни на околицях Роботиного вдаються до нового вибухового підступу: мінують з повітря усе довкола з касетними кульками — це боєприпаси.

Діжка з крилами скидається. У ній 500 з лишком таких кульок.

Віталій — 25-річний доброволець з Кіровоградщини. Говорить, що вони з побратимами теж змушені рясно засівати мінами місцевість, аби стримати ворога.

Новий девайс дозволяє їм підривати міни здалеку. Та й вартує пристрій відносно дешево. Три комплекти — близько сім тисяч гривень.

Сапери 65 ОМБр просять небайдужих долучатися до збору на пристрої, що бережуть життя. Задонатити можна за номером карти 5375411211409458 чи за посиланням на Mono-банку.

Через повномасштабну війну чимало територій лишаються замінованими. Щоб виправити ситуацію, українські сапери щодня виїжджають на розмінування і на деокупованих територіях. Читай, як працюють сапери та які труднощі розмінування Харківщини.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна