Зміни у дистанційці з 1 вересня 2025: що чекає на онлайн-школи

Аліна Шевчук практикантка сайту
Зміни у дистанційці з 1 вересня 2025: що чекає на онлайн-школи

МОН презентувало оновлені положення щодо політики Школа офлайн. Які зміни торкнуться дистанційного навчання, освітніх програм для дітей за кордоном й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) — читай у матеріалі.

У Міносвіти пояснили, які саме відбудуться зміни для онлайн навчання, що почнуть діяти з 1 вересня 2025 року.

Онлайн-школи та класи

Відповідно до нового положення, дистанційні класи продовжать своє існування, але за однієї умови – у них має навчатися щонайменше 20 учнів.

Дистанційна школа повинна мати принаймні один клас для кожного навчального року – з 1 по 9 або з 5 по 11 класу. А ліцеї – з 8 по 11 клас.

Навчання в онлайн-школах має відбуватися синхронно задля забезпечення безперервного зв’язку між учнями та вчителями.

Варто зауважити, що якщо у школах громади не вийде зібрати мінімальну кількість для таких класів, тоді засновник зможе визначити одну школу, яка зможе працювати, незважаючи на кількість учнів та наявність таких класів для кожного року навчання.

Дистанційна освіта за кордоном

Починаючи з 1 вересня 2025 року, діти, які живуть та здобувають освіту за кордоном, отримають змогу навчатися в українських дистанційних класах. Для цього не потрібно буде повторно проходити курс усіх предметів. Достатньо лише тих дисциплін, які вони не вивчають у закордонних школах, наприклад, історія, українська мова та література й географія України.

Таким чином, навантаження на учнів зменшиться з 25 до 6 годин на тиждень.

Щоб адаптація пройшла легше, Міністерство освіти створило нову шкалу для переведення оцінок для країн, де здобувають освіту українські діти.

Навчання за повною програмою паралельно за кордоном і в Україні не передбачено.

Навчання за поточним місцем проживання

Учні, які вимушено покинули свої домівки через збройну агресію РФ, матимуть змогу з 1 вересня 2025 року навчатися у школах за поточним місцем проживання. Проте, якщо у місцевих школах немає вільних місць або ж очне навчання не передбачене, учні продовжать онлайн-навчання у попередніх закладах освіти.

Навчання на ТОТ

Діти, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зможуть продовжити своє навчання в українських школах дистанційно.

Слід зауважити: дітей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, з міркувань безпеки можуть перевести до іншої школи в межах області. Таке рішення приймає ОВА, тому зазвичай це відбувається без подачі заяв батьками.

Кожен учень з тимчасово окупованих територій матиме власного вчителя та створений індивідуальний план  навчання. Завдяки чому відбудеться адаптація до індивідуальних потреб учня та його графіка.

Навчальне навантаження для учнів з ТОТ

  • Початкова школа – 5 годин.
  • Середня школа – 8 годин.
  • Старша школа – 12 годин.

Зауважимо, що в межах політики Школа офлайн планується повернути до навчання близько 300 тисяч дітей.

Нині практично 1 мільйон дітей навчається онлайн: в Україні – близько 600 тисяч й за кордоном – майже 400 тисяч.

Раніше ми розповідали про якість освіти в Україні: як на знання вплинула пандемія та війна. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.