”Цивілізація ризикує загинути”: хто такі наталісти та чому вони виступають за багатодітність

Анастасія Жиденко редакторка сайту
діти

Уяви собі світ, де дитячий сміх лунає в кожній оселі. Для одних це ідеальна картина майбутнього, для інших — небезпечна утопія, де свобода вибору замінена нав’язливою ідеологією.

Саме такі пристрасті сьогодні розпалює у США суперечливий рух наталістів, які переконані: якщо світ не почне масово народжувати, цивілізація приречена на занепад. Про це розповіло видання BBC News Україна

Від великої родини до великої політики

Американська пара Малькольм і Сімона Коллінз стала яскравим символом цього руху. Вони вже виховують чотирьох дітей, проте на цьому не хочуть зупинятися.

Щонайменше сім дітей. Але 12 було б просто супер, — зазначила Сімона.

Їхні переконання вийшли далеко за межі сімейного життя. Наталісти вірять, що низька народжуваність веде до катастрофи, і відтак активно просувають свої ідеї на державному рівні.

Сімона та Малькольм навіть подали до адміністрації президента США Дональда Трампа проекти виконавчих указів, які б заохочували народжуваність, спрощуючи регулювання для багатодітних родин.

Генетика і суперечності

Та не все так просто. Однією з найбільш суперечливих сторін наталізму стала практика використання генетичного скринінгу під час штучного запліднення. Коллінзи, наприклад, заявили, що вибирають ембріони з найвищим рівнем IQ.

Ми ніколи не виберемо дитину, яка має менший IQ, ніж кожен із нас.

Подібні ідеї викликають серйозні моральні питання. Генетик Адам Резерфорд прямо називає таку практику шахрайською і небезпечною, а інші критики — поверненням до темних сторінок історії.

Наталістичний рух об’єднує дуже різні групи: від консервативних християн до представників технологічних правих із Кремнієвої долини. Але ця єдність дуже хитка. Консервативні релігійні групи виступають проти ЕКЗ, а представники технологічних правих підтримують вибір ембріонів за генетичними параметрами.

Економістка і мама восьми дітей Кетрін Пакалюк пояснила, що це дивний союз людей, які погоджуються лише в одному: дітей має бути більше. Але методи й підходи в них абсолютно різні.

Трамп, Маск і майбутнє руху

Рух наталістів знайшов союзників серед найвпливовіших людей США. Так, мільярдер Ілон Маск, батько 14 дітей, пожертвував 10 млн дол. на дослідження народжуваності. Віцепрезидент США Джей Д. Венс також підтримав ідеї наталістів, заявивши: “Я хочу більше дітей у США”.

Президент Дональд Трамп підписав указ про покращення доступу до ЕКЗ, що також підбадьорило прихильників наталізму.

Чи це дійсно розвʼязання проблеми

За прогнозами ООН, населення більшості країн до кінця століття скоротиться. Та чи вирішить штучно стимульоване розмноження ці проблеми? Противники наталізму наголосили, що перетворення дітей на споживчі товари є небезпечним шляхом.

Перетворення дітей на товар — це те, що справді викликає тривогу, — зазначив експерт у галузі сімейної політики Патрік Браун.

Поки суперечки тривають, наталісти продовжують розширювати свій вплив і закликати світ до великої родини, яка, за їхнім переконанням, врятує людство. Але питання, чи стане світ кращим, завдяки більшій кількості дітей, залишається відкритим.

Також читай про катастрофічну статистику народжуваності в Україні.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: діти