Закон неписаний: у яких країнах толерують фізичне покарання дітей як спосіб виховання

Вікторія Мельник журналістка сайту
фізичне покарання

Тілесні покарання — спосіб завдати великої шкоди та викликати ще більший супротив у дитині, аніж досягти поваги та розуміння. Багато батьків помилково вважають, що саме “символічні” удари виховують у дітях слухняність та розуміння батьківських настанов.

Однак насправді, час визнати: такі матері та батьки ніколи не матимуть емоційно близьких стосунків з дітьми, а отриманий ефект буде або короткочасним, або лише проявом страху, але ніяк не поваги.

Австралійські та індонезійські науковці провели та опублікували дослідження в Australian Journal of Social Issues, яке виявило, у яких країнах попри законну заборону батьки вдаються до фізичного покарання дітей. Також вони розповіли, де терпимість до фізичного покарання над дітьми є найнижчою.

У яких країнах не можна бити дітей

Дослідження виявило відмінності між країнами з різним рівнем прогресу в напрямку повної законодавчої заборони тілесних покарань у толеруванні та сприйнятті батьками таких покарань дітей.

Зокрема, науковці також дослідили, де виховання дітей сприймається як суто особиста справа батьків. 

Участь у дослідженні взяло 6760 батьків, дітей віком від двох до 12 років, з Австралії, Бельгії, Канади, Німеччини, Гонконгу, Іспанії, Швейцарії та Великої Британії.

За результатами дослідження, науковці виявили відсутність прямого звʼязку між законодавчою забороною на тілесні покарання та власне стилем вихованням у сімʼях громадян.

Так, фізичне покарання дітей не толерується у Німеччині: рівень прийняття такого стилю виховання серед батьків там був найнижчим.

Також німецькі батьки не сприймають виховання дітей як суто особисту справу.

Натомість в Іспанії фізичне покарання до дітей застосовують попри повну заборону такого явища на рівні законів країни. Також в Іспанії рівень нетерпимості до примусового стилю виховання є нижчим, аніж у Німеччині.

В Іспанії виховання дітей сприймається як особиста справа батьків, водночас у цій країні батьки характеризували свої стосунки з дітьми як близькі та довірливі. 

А ось найгірша ситуація — в Австралії. За даними дослідження, тамтешні батьки найбільш відкриті до ідеї допустимості фізичного покарання у вихованні дітей.

Проблему виявили й у Гонконзі, також там декларували проблеми у стосунках між батьками та дітьми.

За результатами дослідження зʼясувалося, що заборона законів не означає повну відсутність таких практик виховання.

Науковці додали, що відмінності між країнами свідчать: крім законодавчої заборони, необхідно звернути увагу на те, як підтримати батьків, щоб вони виховували своїх дітей у позитивному, турботливому середовищі.

Про негативний вплив фізичних покарань на психіку дитини, а також як це може відбитися на усьому житті людини, ми розповідали раніше.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.