Запам’ятати просто, а вгадати — неможливо: як придумати надійний пароль

Даніела Долотова випускова редакторка сайту
надійний пароль

У часи повномасштабної війни ворог намагається атакувати наших громадян на усіх можливих платформах: то обстрілює їх з різної зброї, то проводить кібератаки. Тому, аби вберегтись у цифровому полі, необхідно мати надійний пароль.

Однак що робити, якщо складно запам’ятати щось більше, аніж 123 чи дату свого народження? Не треба хвилюватися, це не страшно, і так буває у багатьох. Тому Держспецзв’язку поділилося порадами, як придумати пароль, який буде надійним, але водночас легким у запам’ятовуванні.

Як придумати надійний пароль

Як не дивно, але Держспецзв’язку радить робити досить персоналізовані паролі.

Та разом з тим, вони мають бути дуже оригінальними. Наприклад, складатися з улюблених цитат, рядків з віршів, пісень, потаємних мрій, планів чи просто важливих особисто для тебе думок. Потім потрібно буде лише їх зашифрувати одним зі способів.

Перші літери кожного слова з фрази

Перший варіант передбачає, що ти спершу обереш якусь цитату, а потім візьмеш кожну першу літеру з неї. Таким чином й утвориться унікальний пароль, який ти не забудеш, а хтось чужий навряд чи вгадає. Потім ці літери можна доповнити кількома спеціальними символами та цифрами.

Використай всю фразу як пароль

Також ти можеш взяти повністю всю обрану фразу та перетворити її на свій пароль. Її також можна прописати, наприклад, не кирилицею, а латиницею й доповнити символами та цифрами.

Поєднати перші склади чи частини кількох слів фрази

Наприклад, ти можеш обрати афоризм Григорія Сковороди “Бери вершину і матимеш середину”. Далі потрібно взяти перші склади слів та додати до них спеціальні символи та цифри. Таким чином вийде пароль, наприклад, BeVerMaSer24!#.

Крім того, деякі літери в обраній фразі ти можеш замінити на певні символи. Обирати їх потрібно за відомою лише тобі схемою. Наприклад, літеру “о” замінювати на знак “%”.

Ви також можете використовувати власні способи створення паролів, головне, щоб їх не змогли відгадати шахраї, — пишуть у Держспецзв’язку.

Переймаєшся, що хтось вже міг встигнути зламати твій пароль на телефоні? Тоді читай, як дізнатися, чи прослуховують твій телефон.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.