Однією з великих проблем в Україні є сексуальна експлуатація та вивіз людей за обманними схемами за кордон. У поєднанні з війною, бідністю та бажанням заробити гроші це спричиняє масштабні проблеми — жінки потрапляють у сексуальне рабство чи інші види експлуатації.
Як українки потрапляють у сексуальне рабство
Під час війни багато проблем в Україні загострилися. Зокрема торгівля людьми, викрадення, вербування людей до сексуальної експлуатації та рабства.
Жертви найчастіше перебувають у скрутному становищі, тож погоджуються на пропозиції з гарною оплатою, не думаючи про підводні камені, і що за цим може приховуватися. Нерідко таким чином українок вивозять за кордон і примушують до надання сексуальних послуг.
Міжнародна організація з міграції нагадує, що вважається сексуальною експлуатацією та насильством:
- обмін їжі, грошей, житла, роботи чи інших речей на секс, сексуальні послуги чи іншу принизливу та експлуатаційну поведінку;
- погрози чи примушування до сексу та надання сексуальних послуг заради вигоди;
- використання послуг секс-працівників;
- обмін допомоги на сексуальні послуги;
- примушування до створення порнографії чи занять проституцією;
- домагання;
- будь-які сексуальні дії з неповнолітніми незалежно від згоди;
- небажані поцілунки, доторки, обійми тощо.
Зловмисники часто вибирають людей, якими через певні обставини легше маніпулювати. До прикладу, це можуть бути люди у скруті, біженці, люди з інвалідністю, бездомні люди, підлітки тощо. Це люди, яким потрібні гроші та робота.
Часто це має вигляд онлайн-повідомлень про добре оплачувану роботу за кордоном. Тож коли вербувальники набирають групу жінок, вивозять їх за кордон (часто забирають паспорти і телефони), і потім примушують до зовсім іншої роботи. Жертви опиняються у чужій країні, без документів та знання мови, фактично у безвиході.
Тож варто перевіряти роботодавців, якщо хочеш попрацювати за кордоном — компанії мають бути добре відомими, мати гарну репутацію, контакти. За потреби можна написати листа в компанію та перепитати, чи дійсно тебе узяли на роботу.
Одному з таких випадків запобігли наші прикордонники. Розповідаємо про мотиви і схему, яку мала зловмисниця.
У Державній прикордонній службі поділилися історією про запобігання сексуальній експлуатації.
Під час перетину кордону затримали жінку, яка вербувала інших жінок для сексуальної експлуатації за кордоном.
Зловмисниця обіцяла українкам, які опинилися у скруті, добре оплачувану роботу в Чехії — у нічних клубах, по 100 євро за годину. Однак вербувальниця не розповідала, що за ці гроші жінок примусять надавати сексуальні послуги.
Автобус з жінками, які не знали, на що погодилися, зупинили та затримали на кордоні. Зловмисниця отримала підозру про кримінальне правопорушення.
Звернутися по допомогу у випадках сексуальної експлуатації, вербування чи викрадення можна за цими номерами:
- Національна поліція України: 102.
- Гаряча лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0800500 335 — зі стаціонарного, 116123 — з мобільного.
- Урядова гаряча лінія: 1547.
Раніше ми розповідали, які є застосунки для безпеки жінок.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.