Рівень насильства в Україні, на жаль зростає, і війна займає не останнє місце серед причин. Попри ратифікацію Стамбульської конвенції, посилення відповідальності за насилля — не кожна українка може без остраху вийти у сукні до магазину.
Аби мати бодай якесь відчуття безпеки й допомогу в екстреному випадку, в Україні діють кілька застосунків, якими можуть користуватися жінки. Ми детально розповімо про кожен з них.
Добірку застосунків для безпеки жінок зібрали Спека, Дівоче медіа та Stem is fem. Ці застосунки можуть знадобитися кожній, тож поділися ними з подругами.
Застосунок розробили UNFPA Ukraine (Фонд ООН у галузі народонаселення), МВС та Нацполіція. У ньому можна викликати поліцію, якщо стикаєшся з домаганнями чи насиллям.
Додаток замаскований від кривдника як програма, що відслідковує початок менструації. Але має тривожну кнопку SOS, яку в момент небезпеки можна швидко натиснути й викликати поліцію без дзвінка на 102, — пишуть у Рівненській ОВА.
Поліція приїздить за твоєю геолокацією чи вказаною під час реєстрації адресою. У застосунку є інформація та контакти різних служб допомоги у випадках насильства. Крила можна завантажити в App Store та Play Market.
Важливо знати, що натискати кнопку виклику поліції просто так — не варто. Адже це неправомірний виклик. А якщо випадок нетерміновий — можна натиснути кнопку Повідомити про порушення.
Це підписка на застосунок, який за натиском кнопки викликає одну з 1500 груп мобільного реагування, коли ти відчуваєш небезпеку, — пишуть розробники.
В екстреному випадку потрібно натиснути кнопку і тримати її до вібрації. Впродовж 5 хвилин приїде охорона. Вартість такої підписки на безпеку різна:
Також є підписка на кількох людей, де за кожен доданий пристрій сплачується додатково 50 грн.
Цей додаток працює в Україні та за кордоном. Його розробили в Ізраїлі. Принцип роботи застосунку такий: той, хто перебуває в небезпеці, може однією кнопкою повідомити про це своїй довіреній особі.
За потреби в застосунку можна викликати поліцію. Застосунок відстежує геолокацію, і на мапі відображаються ті, хто потребує допомоги. Тож можна не лише просити про допомогу, а й допомогти комусь самостійно.
Щоб зареєструватися в застосунку, потрібно відповісти на кілька питань у відеоформаті.
У додатку є три функції:
Раніше ми розповідали про посилення відповідальності за домашнє насильство.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.