Упродовж 16-22 травня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування про те, якою є, на думку опитуваних, мета Росії у війні проти України. Як з’ясувалося, більшість українців вважає дії Росії геноцидом. Серед інших варіантів — підкорення країни та збереження вже окупованих територій.
Тож, скільки українців вважають війну Росії проти України геноцидом — деталі у матеріалі.
Більшість українців вважає дії Росії геноцидом
Більшість українців, а саме 60%, вважають, що Росія прагне знищити українську націю (34%) або навіть здійснити фізичний геноцид більшості населення (26%).
Ще 6% респондентів вважають, що Росія хоче підкорити всі території, лишаючи їм певну культурну автономію в складі Росії. 12% українців думають, що РФ прагне змінити владу та створити маріонеткову державу.
Лише 7% українців впевнені, що агресор прагне зберегти за собою вже окуповані території та не претендує на всю або більшість територій України.
У КМІС також додали один із варіантів, наближений до формулювань російської пропаганди, а саме проведення “денацифікації” та демілітаризації України без посягань на незалежність. Цей варіант обрали 5% респондентів.
У всіх регіонах більшість респондентів (62% у західних та центральних областях, 56% у південних та 49% у східних) вважають, що Росія прагне знищити українську націю або навіть здійснити фізичний геноцид.
Як змінюються думки у різних регіонах України
Надані відповіді означають, що за відчуттями респондентів Росія не досягнула мети, тобто продовжуватиме свої агресивні дії. Залежно від регіону частка респондентів, які так вважають, коливається від 85% у західних до 61% у східних регіонах.
Водночас із заходу на схід з 3% до 13% зростає кількість тих українців, які вважають, що Росія не претендує на більшість територій України й прагне зберегти за собою вже окуповані території.
У КМІС зазначають, що східні регіони лідирують за кількістю тих, хто вважає, що Росія хоче “денацифікувати” Україну без посягань на незалежність — 11% проти 3-6% в інших регіонах.
— Разом з цим на півдні та сході, відповідно, 16% і 15% респондентів не змогли відповісти на запитання і, можливо, частина з них ухилилися від відповіді навмисно, щоб не висловлювати свою проросійську позицію, — вважають в інституті.
Однак додають, що якщо певна частина з них дійсно має проросійську позицію, такі мешканці все одно становлять абсолютну меншість у регіоні. Більшість мешканців південних та східних областей мають цілком проукраїнські погляди.
Нагадаємо, що багато країн світу вже визнали дії РФ геноцидом українського народу.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.