У переддень Всесвітнього дня донора крові, який відзначається 14 червня, Український центр трансплант-координації (УЦТК) спільно з медіагрупою Starlight Media, Факти ICTV та Вікна-новини запускають соціальну кампанію Донорство — безцінне. Її мета — заохотити більше людей регулярно здавати кров.
Крапля за краплею
Війна спричинила значне зростання потреби в донорській крові. Хоча на заклики здавати кров відгукнулися десятки тисяч українців, дефіцит донорів залишається гострою проблемою.
— Наразі ми маємо унікальну ситуацію, українці закривають усі термінові потреби донорської крові й це є одним з проявів нашого патріотизму та єдності. На третьому році війни ми жодного разу не запросили допомоги в препаратах крові у наших партнерів, — зазначив генеральний директор УЦТК Дмитро Коваль.
— Щодня ми з вами користуємося безліччю можливостей… Врешті решт, щодня ми отримуємо головну можливість — повноцінно жити. Ми завдячуємо цим нашим захисникам і захисницям, які третій рік поспіль власною кров’ю гарантують нам завтрашній день. Також є велика кількість пацієнтів, яка потребує крові на постійній основі. Це найлегше і найменше, що ми можемо зробити для них, — наголосила ведуча Факти ICTV Олена Фроляк.
У центрі кампанії — соціальний відеоролик за участі телеведучих Факти ICTV і Вікна-Новини: Оксани Гутцайт, Олени Фроляк та Яни Брензей. Своїм прикладом вони демонструють, що донорство крові — швидкий та безпечний спосіб врятувати чиєсь життя.
— Іноді жахливі речі вчать нас чомусь доброму. Донорство необхідне, це можливість дати життя комусь іншому, побачити сльози радості, а не горя, чиїхось батьків, дружин, дітей, чоловіків, — зазначила Оксана Гутцайт.
Розвивати культуру донорства
За статистикою, донорами можуть бути 35% населення, проте лише близько 3% регулярно здають кров. Водночас 50% донацій є одноразовими.
— Ми маємо вибудувати культуру усвідомленого регулярного донорства, щоб люди планували свої донації і здавали кров 3-4 рази на рік. Тоді ми матимемо надійні стратегічні запаси крові та сталу базу донорів, — наголосив Дмитро Коваль. Він також додав, що донорство крові не просто безпечне, а й корисне, бо допомагає контролювати стан здоров’я.
Кампанія Донорство — безцінне реалізовуватиметься у кілька етапів. Спочатку, впродовж літа, буде відбуватися трансляція відеоролика. Також одночасно на ресурсах Starlight Media, УЦТК та партнерів будуть публікуватися інформаційні матеріали, які:
- розвінчують та спростовують міфи та упередження про донорство;
- показують шлях крові — як подорожує твоя кров, щоб врятувати життя;
- розказують неймовірні історії донорів та бійців-героїв, яких вдалося врятувати в тому числі завдяки переливанню крові.
— Під час війни благодійність та волонтерство вийшли в Україні на космічний рівень. Ми з вами збирали на дрони, РЕБи, навіть на оренду супутника. Але не все можна купити за гроші. Донорська кров реально може врятувати життя. Багато з нас можуть зробити таку пожертву вже сьогодні, – підсумувала телеведуча Вікна-Новини Яна Брензей.
Тож приєднуйся до кампанії Донорство — безцінне. Пам’ятай, твоя крапля крові — неоціненний подарунок для тих, хто цього потребує.
Далі розповідаємо про те, хто ж може стати донором крові, подивися, чи ти є в переліку, чи нема для тебе обмежень.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.