З початком повномасштабного вторгнення мільйони українців рушили на Захід у пошуках безпеки. За деякий час українські біженці почали влаштовуватися на роботу у країнах, що прихистили їх.
Найвищий показник інтеграції українців у місцевий ринок праці — у Польщі. Та як уникнути подвійного оподаткування доходів, якщо отримуєш зарплату від польського роботодавця? Про це розповіли юристки Юлія Кривомаз та Інна Таптунова Фактам.ICTV.
Ми також ділимося важливою інформацією з тобою, далі у матеріалі.
Подвійне оподаткування доходів: що це
За словами Юлії Кривомаз та Інни Таптунової, ні українське законодавство, ні Конвенція між українським та польськими урядами про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна, не говорять про можливість повернення податків, які сплачуються за кордоном.
Але це не означає, що ти будеш втрачати подвійну суму через оподаткування.
Як зазначають юристки, завдяки податкам, які ти сплачуєш у Польщі, ти можеш зменшити суму оподаткування в Україні, яку потрібно заплатити з польської зарплати на підставі річної декларації про майновий стан і доходи.
Таке право мають українці, які мають статус податкового резидента України.
— За наявності статусу, ти маєш право оподатковувати польську зарплату як іноземний дохід за ставкою податку на доходи фізичних осіб в розмірі 18% та з військовим збором за ставкою 1,5%, — кажуть юристки.
Разом з тим, якщо громадянин/(-ка) України не має статусу податкового резидента України, то й оподатковувати польську зарплату — не потрібно.
Як уникнути подвійного оподаткування
Податковий кодекс України передбачає порядок усунення подвійного оподаткування іноземної зарплати в Україні шляхом зарахування тих податків, які сплачені у країні походження коштів.
- Зарахування податків можливе виключно щодо ПДФО, розрахованого на суму доходу у вигляді польської заробітної плати (іноземний дохід).
- Військовий збір потрібно сплачувати у повному обсязі, оскільки він не підпадає під дію Конвенції.
- Якщо податок у Польщі є більшим за український, суму переплати в Україні не повертають.
Як повернути податок із зарплати у Польщі
Для того, аби сплачені у Польщі податки зарахували в Україні, потрібно:
- отримати відповідну довідку від компетентного польського органу — наприклад, податкової;
- у довідці має бути вказане підтвердження суми доходів фізичної особи (бази/об’єкту оподаткування) та суми сплачених з такого доходу податків у Польщі.
Відповідно до положень ст. 24 Конвенції, зарахування податків, сплачених за кордоном, дозволено в межах суми податків до сплати у відповідній країні щодо того ж самого доходу, — наголошують експертки.
Така довідка має бути апостильована (зі спеціальним штампом, що засвідчує дійсність підписів) та перекладеною українською мовою з нотаріальним посвідченням перекладу в Україні.
Памʼятай, що перерахунок сум податків, сплачених у Польщі, в гривні здійснюється за курсом Нацбанку України на фактичну дату сплати податків в Польщі, або за валютним курсом НБУ, що діє на 31 грудня звітного року.
Раніше ми також розповідали тобі й про інші податки, які українці повинні сплачувати в Україні та країні фактичного проживання: читай про це за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.