Кращі товари — до України? Що дасть українцям вільний рух товарів із ЄС

Вікторія Мельник журналістка сайту
вільний рух товарів

Україна продовжує євроінтеграцію на всіх рівнях. Зокрема, однією з умов є приведення законодавства відповідно до норм Європейського Союзу. Цей процес триває у межах переговорного розділу Вільний рух товарів.

Протягом кількох днів березня відбувався офіційний скринінг відповідності законодавства цим нормам, і Україна його вдало пройшла.

Що таке Вільний рух товарів та які переваги надасть Україні у майбутньому, пояснюємо далі у матеріалі.

Україна пройшла скринінг відповідності законодавства

За повідомленням Міністерства економіки України, після піврічної підготовки нам вдалося успішно пройти скринінг ЄС щодо вільного руху товарів.

Над процесом працювали кілька структур та підрозділів, зокрема Мінекономіки та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Зокрема відомо, що зміни стосувалися 59 актів законодавства ЄС, що регулюють промислову продукцію.

— Вільний рух товарів — одна з ключових свобод єдиного ринку ЄС, яка дозволяє усунути технічні бар’єри у торгівлі між країнами-членами. Протягом скринінгу ми представили Єврокомісії понад 44 презентації щодо 59 актів законодавства ЄС, що регулюють промислову продукцію.

Європейська сторона високо оцінила наш прогрес у гармонізації норм та виконанні зобов’язань за Угодою про асоціацію, — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Тобто у майбутньому, завдяки цій роботі, Україна зможе експортувати українську продукцію на ринок ЄС з вищим рівнем якості.

Гармонізація технічних вимог у всіх секторах, особливо в зонах підвищеного ризику, має вирішальне значення для усунення бар’єрів, які можуть перешкоджати вільному руху товарів, — додав Кіндратів.

Що таке вільний рух товарів

Вільний рух товарів це одна із головних чотирьох свобод на ринку Європейського Союзу. Вона забезпечує рівні умови для вільного переміщення товарів по всій Європі.

Механізм усуває технічні перешкоди у торгівлі між країнами-членами ЄС.

Однак складність цього механізму полягає у взаємному визнанні якості продукції між країнами-членами ЄС. Це означає визнання безпеки для споживачів.

І саме тому Україна повинна гармонізувати технічні вимоги до продукції, особливо в тих сферах, де існує підвищений ризик для споживачів.

Після вступу до ЄС Україна зможе не тільки розміщувати свою продукцію за кордоном на рівних з іншими країнами, а й отримувати іноземну продукцію вищої якості.

Відомо, що в рамках глави 1 буде регулюватися якість різних видів продукції, а саме:

  • медичних препаратів та лікарських засобів;
  • телекомунікаційних пристроїв;
  • хімічних речовин;
  • мийних засобів;
  • штучних добрив;
  • суден, човнів і кораблів;
  • засобів захисту та інших.

Що Україні дасть членство в ЄС та які переваги від цього статусу, ми розповідали раніше.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.