Винахід фінських лікарів вражає! Яку технологію вдалося розробити нейрохірургам

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Лікарі

Фінські хірурги вперше використали технологію розпізнавання тканин під час операції з видалення пухлини головного мозку.

Спеціалісту Йоонасу Хаапасалу вдалося отримати інформацію про якість тканини, що була видалена за допомогою хірургічного втручання.

Чи можна назвати це проривом у світі нейрохірургії? Дізнайся про деталі операції та який пристрій допоміг ідентифікувати пухлину.

Особливості нового пристрою

Новий пристрій був розроблений стартап-компанією Marginum з Куопіо, Фінляндія. Завдяки цьому винаходу хірург має змогу виявити, скільки тканин потрібно видалити з мозку людини. Організація планує вивести свій винахід на міжнародний ринок.

Тепер ми зможемо вивчити можливості оптичного розпізнавання тканин у нейрохірургії, — стверджує Йоонас Хаапасало.

Нейрохірург додав: саме більш безпечне видалення пухлин допоможе нашим пацієнтам.

Як працює пристрій

Під час проведення операції спеціальний пристрій прикріплюється до медичного аспіратора. Якщо видалена тканина випромінює світло унаслідок дії лікарського препарату, хірург отримує сигнал.

Кілька років тому така опція була ще недоступна, але з сучасним розвитком медицини з’являються все більше можливостей для дієвого лікування пацієнтів.

У минулому хірурги виявляли злоякісні тканини за допомогою хірургічного мікроскопа. Через це певні ділянки, де розташовувалася пухлина, не були взяті до уваги.

Раніше ми розповідали, що таке меланома та як її самостійно діагностувати.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе
Теги: Здоров'я