Скандального забудовника Войцеховського екстрадували до України — він ошукав сотні українців

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Скандального забудовника Войцеховського екстрадували до України — він ошукав сотні українців

Завдяки спільним зусиллям Національної поліції та Офісу генерального прокурора до України екстрадували забудовника Анатолія Войцеховського, який ошукав інвесторів 42 новобудов столиці й втік за кордон. 

За фактом злочинів слідчі поліції розслідували десятки кримінальних проваджень і двічі затримували фігуранта. В обох випадках йому обирали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Утім, застави він так і не сплатив, натомість втік до Європи. Поліцейські оголосили його в міжнародний розшук та відшукали в Іспанії. Нині його екстрадували в Україну, щоб він нарешті постав перед судом.

Анатолій Войцеховський екстрадований в Україну: деталі

Фірми, повʼязані з Войцеховським, незаконно будували об’єкти на самовільно зайнятих ділянках без повного пакета дозвільних документів та за цінами на 30-40% нижче ринкових.

Зокрема йдеться про знесення нежитлової будівлі на вулиці Петропавлівській в Києві, яка перебувала на балансі державного підприємства Міністерства енергетики. Згодом на цьому місці збудували новий житловий комплекс.

Офіс генпрокурора

Крім того, столичний забудовник підозрюється у службовому підробленні офіційних документів. 

Значну кількість будівель так і не добудували, в експлуатацію ввели лише декілька будинків. Інвестори досі не можуть зареєструвати право власності на ці квартири та під’єднати будинки до комунальних мереж.

Більшість будинків так і залишились підключеними за тимчасовими схемами, а мешканці мають постійні перебої з комунікаціями. До того ж платять за них за промисловими тарифами. А у деяких багатоповерхівках змушені опалювати житло дровами.

Забудовник Войцеховський отримав підозри за створення організованої злочинної групи для самовільного зайняття земельних ділянок, привласнення коштів інвесторів, організацію підроблення офіційних документів та умисне ухилення від сплати податків.

На його майно вартістю 200 мільйонів гривень наклали арешт, а 12 обвинувальних актів скерували до суду.

Підозрюваного затримали на території Іспанії, а 18 березня 2025 року видали українським правоохоронцям у міжнародному пункті пропуску Краківець-Корчова Львівської області. 

Офіс генпрокурора

Нині фігурант перебуває в СІЗО, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави 20 мільйонів гривень. За скоєні злочини йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Доля багатьох недобудов в Україні залишається невизначеною. Ми розповідали, чому у Києві нові ЖК не добудовуються роками

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини
Теги: Забудови