15 грудня у Керченській протоці зазнали аварії два російських танкери — Волгонефть-212 і Волгонефть-239, внаслідок чого стався вилив нафтопродуктів в акваторію Чорного моря. За попередніми даними, можливою причиною аварії став шторм та несприятливі погодні умови.
Згодом організація Greenpeace Україна повідомила, що 4300 тонн мазуту та, можливо, інших нафтопродуктів зараз виливаються у води Керченської протоки, яка з’єднує Чорне та Азовське моря.
Керченський пролив на грані екологічної катастрофи: деталі
Зазначається, що обидва танкери прямували з паливом та іншими нафтопродуктами до російського флоту. Проте система визначення місцеперебування морських суден на суднах була вимкнена протягом останніх 12 днів.
Дані відстеження від 1 жовтня показують, що маршрут доставлення починається з Волгограда і закінчується в Керченській протоці.
Розлив навіть невеликої кількості нафти або нафтопродуктів у водах Чорного моря може мати серйозні наслідки. Розповсюдження нафти визначатиметься напрямком вітру і течії.
Станом на 15 грудня вона рухалася на північний схід, а за нинішніх погодних умов нафту буде надзвичайно важко локалізувати.
Якщо забруднення винесе на берег, це призведе до забруднення берегової лінії, яке буде складно очистити. На довкілля впливатиме й тип розлитої нафти. Важкі залишкові нафтопродукти, наприклад, мазут, спричиняють більш помітний вплив, зокрема і на морську фауну.
З огляду на можливість значного впливу нафтопродуктів на довкілля, основна увага має бути зосереджена на спробах мінімізувати подальший розлив, впевнені в Greenpeace.
— Якщо кораблі затонуть, то існує ймовірність довготривалого виливу нафти й нафтопродуктів, — прокоментував доктор Пол Джонстон, керівник дослідницьких лабораторій Greenpeace на базі Університету Ексетера у Великій Британії.
В заяві організації йдеться, що регіон Чорного моря вже страждав від суворих погодних умов, що призвели до витоку 1,2 тисячі тонн мазуту з російського танкера у 2007 році біля півострову Тузла. Шкода від аварії спостерігалася навіть рік потому.
У Greenpeace сумніваються, що російські чиновники вживатимуть заходів для зменшення впливу на довкілля, однак експерти продовжуватимуть моніторинг ситуації.
Також читай, якими були збитки для довкілля України від російської агресії.
Фото: Вікіпедія
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.