Ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, президент України Володимир Зеленський подав до Ради законопроект Про економічний паспорт як невідкладний. Законопроект ще не ухвалено, але багатьом цікаво, що він передбачає.
Читай у матеріалі, що передбачає ця ініціатива та як отримати економічний паспорт у майбутньому.
Що таке економічний паспорт українця
На сайті Слуги народу розповідають, що економічний паспорт — повноцінна система перерозподілу доходів держави від надр. Для цього створюватиметься Фонд майбутніх поколінь, у який держава перераховуватиме частину рентних платежів за користування надрами.
Цей Фонд вкладатиме кошти у фінансові інструменти та отримуватиме інвестиційний дохід, а кожна дитина матиме свій персональний накопичувальний рахунок. Батьки в режимі реального часу через Дію бачитимуть кошти, які накопичила держава для конкретної дитини.
Хто зможе отримати кошти з Економічного паспорта
Згідно з законопроектом, українці, які народилися з 1 січня 2019 року змогли б отримати виплати після досягнення повноліття. Тобто перша виплата за цією програмою мала б здійснитися у 2037 році.
Спеціально реєструватися для цього не потрібно, це відбуватиметься автоматично після отримання свідоцтва про народження. Інформація про новонародженого вносили б в реєстр, створювали б рахунок у Фонді майбутніх поколінь, тоді запускалося б накопичення коштів.
Українці змогли б отримати кошти після повноліття й витратити їх на придбання житла, навчання в українських вишах, лікування тяжких захворювань (перелік визначає КМУ), переказати на накопичувальний пенсійний рахунок.
Є можливість дострокового отримання коштів, якщо дитина починає навчання за контрактом раніше 18 років або треба лікувати тяжке захворювання.
Важливо уточнити, що гроші не видаватимуть готівкою, а переказуватимуть безпосередньо на визначені цілі. Отримати кошти готівкою (чи на банківський рахунок) зможуть лише спадкоємці у разі смерті дитини.
За попередніми оцінками, які були проведені у 2022 році, одному учаснику Фонду майбутніх поколінь дісталося б близько 600 тис. грн. Але наголошуємо, що законопроект ще не ухвалений, він перебуває на допрацюванні.
Раніше ми розповідали про виплати дітям загиблих добровольців.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.