Академія наук вищої школи закликає ветувати закон про скасування літнього часу — яка причина

Ірина Танасійчук журналістка сайту
закон про літній час

Академія наук вищої школи звернулася до президента Володимира Зеленського із закликом накласти вето на закон про скасування переведення часу. 

Як заявив президент академії Олександр Наконечний у заяві, опублікованій у виданні Новинарня, за таких умов світло витрачатиметься марно. 

Науковці закликають ветувати закон про скасування літнього часу

За словами Олександра Наконечного, літній час вперше запровадили ще у 1919 році на території Української Народної Республіки. Головна мета — допомогти людям ефективніше використовувати світловий час.

Він підкреслює, що і сьогодні, попри запровадження енергоощадних ламп, питання зменшення енергетичних витрат на освітлення залишається актуальним. Це фіксують, зокрема, й рекомендації Європейської економічної комісії ООН.

Також президент зазначив, що провідні держави світу практикують переведення годинників у літні місяці. Серед них — США, Канада, Велика Британія і країни ЄС. А от Росія, Білорусь і Китай відмовилися від цієї практики.

Таким чином, з ухваленням закону Україна відійшла від практики обчислення часу, загальноприйнятої для країн ЄС та інших держав, що підтримують Україну в її боротьбі проти російської агресії, і ухвалила варіант, характерний для тоталітарного світу. 

Як скасування літнього часу вплине на роботу українців

Наконечний пояснив, що після того, як закон набуде чинності, наприкінці червня у Києві світатиме о 3-й ранку, перші сутінки наступатимуть о 20-й вечора, тобто на годину пізніше. Це збільшить витрати на освітлення у вечірні години навесні, влітку та восени.

— Натомість у ранкові години сонячне світло буде витрачатися марно. Тож наступний крок, до якого змушена буде вдатися влада в умовах дії законопроєкту №4201 — це запровадити гнучкий графік початку робочого дня в різних регіонах держави, — підсумовує очільник Академії наук.

Також він заявив, що наразі немає визнаних світовою науковою спільнотою досліджень, які б свідчили про серйозний вплив переведення годинників на здоров’я.

Адже мільйони людей, подорожуючи по всьому світу, змінюють годинні зони значно частіше, ніж двічі на рік, і не на одну годину, а на більший часовий інтервал. 

Це справді призводить до певного тимчасового дискомфорту, але не тягне тривалих негативних наслідків, — каже Наконечний.

Саме тому він закликав Володимира Зеленського накласти вето на закон про скасування літнього часу. Також науковець запропонував доручити уряду утворити робочу групу з фахівців, які б могли попрацювати над вдосконалення системи обчислення часу в Україні.

Нагадаємо, що після того, як закон набере чинності, на всій території України з 27 жовтня діятиме київський час, який відповідає другому часовому поясу у шкалі координованого часу (UTC+2).

Переведення годинників — питання дискусійне. Хтось вважає це позитивним явищем, а хтось наводить приклади негативного впливу на здоров’я. Ми розповідали, як лікарі пояснюють вплив переведення годинників на організм.  

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини