Що можна вважати найбільш непостійним — погоду в Україні чи ситуацію на полі бою, яка змінюється щохвилини? На це питання відповідь знайде кожна людина самостійно, а ось негода в Україні продовжує вирувати, чим впливає й на наших оборонців на фронті.
Та після позачергового донату ЗСУ варто також зробити ще одну добру справу — підготуватись до можливих наслідків поганої погоди. Це потрібно зробити не лише для зменшення навантаження енергосистеми, але й для убезпечення себе та своїх рідних.
Наразі через негоду в Україні сотні населених пунктів залишилися без електроенергії.
Відключення електроенергії через погодні умови в областях
- Київська область — внаслідок погіршення погодних умов знеструмлено майже дев’ять тисяч клієнтів.
- Одеська область — внаслідок налипання мокрого снігу та ожеледі 225 населених пунктів залишилось без напруги.
- Дніпропетровська область — внаслідок несприятливих погодних умов знеструмлено 126 населених пунктів, зокрема у Кривому Розі знеструмлено п’ять котелень.
- Миколаївська область — без електропостачання залишаються 62 населених пункти.
- Кіровоградська область — через негоду без електропостачання залишаються близько 12,5 тисяч клієнтів.
- Донецька область — через бойові дії та негоду відключено від електропостачання 131 населений пункт.
- Запорізька область — знеструмлено 7,5 тисяч споживачів.
- Сумська область — з технічних причин без електропостачання залишилися дев’ять населених пунктів.
- Харківська область — знеструмлено 2,7 тисячі споживачів.
- Херсонська область — знеструмлено 6,3 тисячі точок обліку в Херсоні, без електроенергії — понад 20 тисяч абонентів.
Прогноз погоди в Україні
Погода в Україні стрімко погіршується, тому варто слідкувати за прогнозами на найближчі дні та підготуватись до можливих відключень електроенергії через погодні умови. Та водночас не варто панікувати, краще зберігати спокій та тепло в домівці та душі.
Що ж буде відбуватись за вікном, попереджає Укргідрометцентр. За його даними, уночі у південних та південно-східних областях, вдень на крайньому півдні країни сніг, місцями ожеледь. На решті території — без опадів.
Водночас вітер буде північно-східний з переходом на північно-західний, 5-10 м/с, у південній частині вночі місцями пориви 15-20 м/с, хуртовини.
Температура вночі може опуститися до -15-20 градусів. А ось у Чернігівській та Сумській областях показник може сягнути й -25 градусів вночі та -7-12 градусів вдень.
У південних областях та на Закарпатті вночі -8-13 градусів, в Криму -1-6 градусів вночі та -2-7 градусів вдень. На Закарпатті та в Криму близько 0 градусів.
Попереджають про небезпечні метеорологічні явища й у КМВА попереджають. Зокрема у повідомленні йдеться, що у столиці на дорогах залишатиметься ожеледиця та може випасти більше снігу.
У Києві вночі температура може сягнути -15-17 градусів вночі та -7-9 градусів вдень.
Оголошено про перший рівень небезпечності — жовтий. Погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць.
В Одеській області теж повідомляють про перший рівень небезпеки, оскільки буде зберігатись ожеледицю на дорогах та пориви вітру 15-20 м/с.
Водночас у центральних та східних областях буде значний сніг, хуртовина та пориви вітру 15-20 м/с. Зокрема, за інформацією Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, вночі 9 січня у Кропивницькому та місцями по регіону очікуються пориви вітру 15-20 м/с. А на дорогах збиратиметься ожеледиця.
Внаслідок переміщення південного циклону та арктичного повітря з північного сходу на Донеччині будуть також спостерігатись значний сніг, хуртовина, снігові замети, налипання мокрого снігу, а на дорогах — ожеледиця. Пориви вітру будуть становити 15-20 м/с.
Також раніше ми розповідали, якою буде погода в Україні у січні.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!