Світ стоїть перед загрозою масштабної гуманітарної кризи. Вперше за 79 років свого існування Норвезька рада у справах біженців (NRC) змушена призупинити низку програм екстреної допомоги в зонах конфліктів та стихійних лих. Причина — припинення фінансування з боку США. Це рішення вплине на сотні тисяч людей у майже 20 державах, включно з Україною.
Наслідки для України
Одним із найболючіших наслідків стало призупинення надання екстреної підтримки для 57 тис. українців, які живуть уздовж лінії фронту. У розпал зими тисячі сімей залишаються без засобів для обігріву, їжі та базових товарів першої потреби.
Чи постраждають й інші країни
В Афганістані NRC змушена звільняти співробітників, які забезпечували гуманітарну допомогу для жінок і дітей, що досі потерпають від наслідків хаотичного виведення військ США та НАТО у 2021 році.
У Судані організація підтримує близько 500 пекарень у Дарфурі, які щодня годують сотні тисяч людей. Але без фінансування їхня робота може припинитися вже найближчим часом.
Також може постраждати й Буркіна-Фасо. У місті Джибо NRC є єдиною організацією, яка забезпечує 300 тис. мешканців чистою водою. Через призупинення допомоги людям доведеться виживати в екстрених умовах.
Фінансова пастка та політична невизначеність
Норвезька рада у справах біженців наголосила, що навіть якщо США відновлять фінансування, частина людей залишиться без допомоги через відсутність коштів на важливі програми.
Організація закликає американську владу переглянути рішення щодо скорочення гуманітарної підтримки. На кону — життя людей, які залежать від міжнародної допомоги.
Якщо питання не буде розвʼязане до кінця лютого, світ може зіткнутися з гуманітарною катастрофою, масштаби якої важко уявити.
Раніше ми розповідали, чому організація USAID під загрозою закриття.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.