У перші місяці повномасштабної війни попит на нерухомість суттєво впав, чимало українців виїхали з країни — орендувати житло у Києві чи інших містах, що розташовані ближче до лінії фронту, можна було за нижчою ціною.
Водночас суттєво ціни зросли й продовжують зростати на Заході країни. Видання Oboz.ua розповіло, яка ситуація на ринку нерухомості зараз та де насправді орендувати житло буде найдорожче. Ми також ділимося цікавим рейтингом з тобою далі у матеріалі.
Оренда житла в Україні 2024: які ціни
За даними видання, нині ситуація із попитом на житло відновилася до такої, що була перед початком повномасштабного вторгнення.
Оренда значно подорожчала по всій країні, а у Києві попит повернувся на довоєнний (до початку повномасштабного вторгнення) рівень.
В середньому, фактична ціна оренди житла є меншою за ту, що вказана на відповідних сайтах. Вартість квартири коливається залежно від району міста, наближеності до метро, стану квартири та навколишньої інфраструктури, поверху та побажання орендарів.
У столиці вартість житла напряму коливається від району: у Деснянському середня ціна оренди однокімнатної квартири ставить сім тисяч гривень, у Святошинському — девʼять. А на Печерську середня вартість житла сягає 28,6 тис. грн.
Однак статистика може бути не репрезентативною: стан найдешевшої квартири у найдорожчому районі може бути поганий, з переваг маючи лише розташування.
Найдорожча оренда житла — у Закарпатській області.
Офіційна статистика показує зростання цін за рік на 46,2% до 12,7 тис. грн за однокімнатну квартиру.
Львівська область опинилася на другому місці з середнім цінником у 11,9 тис. грн.
На третій сходинці — Рівненська область. І лише на четвертій — столиця, де вартість житла за рік подорожчала на 3%.
Найдешевше житло зараз у Херсонській області: ціна може сягати менш як три тисячі гривень за однокімнатну квартиру.
Київський рієлтор Максим у коментарі Oboz.ua розповів, що надалі коливання цін на оренду житла буде в межах 10%, якщо теперішня ситуація не зазнає значних змін.
— Спостерігаємо традиційну ситуацію, коли нові орендарі отримують вже менш привабливі пропозиції. Тобто, якщо людина живе у квартирі, то вона може платити, умовно, 7 тис. грн на місяць. А наступний орендар вже заплатить, наприклад, 8 тис. грн, — пояснює рієлтор.
Щоб не натрапити на шахраїв, під час пошуку та погодження оренди житла варто вживати заходів безпеки: перевіряти документи власників житла, розмовляти із сусідами та не платити рієлторам та власникам до моменту підписання договору.
Детальніше про те, як не потрапити на гачок при купівлі квартири, ми розповідали в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.