В Україні створили реєстр осіб, які були засуджені за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті. Це стане запобіжником від контакту зі злочинцями.
Доступ до цього реєстру матимуть не лише правоохоронці, а й директори шкіл і садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.
Зараз у реєстрі осіб, засуджених за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті, перебуває 600 осіб, повідомили в Офісі генпрокурора.
Реєстр педофілів: що відомо
Реєстр педофілів — автоматизована електронна база даних, яку створили, щоб забезпечити збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про осіб, які вчинили кримінальні правопорушення цієї категорії.
Крім цього, до реєстру увійшли ті, чия судимість за злочини знята або погашена в установленому законом порядку.
Як злочинці потрапляють до реєстру педофілів
В Офісі Генпрокурора пояснюють, що особа потрапляє до електронної бази на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили.
До бази вносять прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який людину було засуджено. Також у базі будуть дані про кримінальне покарання, фактично відбуте людиною покарання та порушення правил адміністративного нагляду.
— Завдяки цій можливості можна буде убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому — запобігання злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх. Наразі ювенальні прокурори системно працюють для подальшого наповнення реєстру, — йдеться у повідомленні Офісі генпрокурора.
Підліткам потрібна не лише сексуальна освіта, їм треба й пояснювати, як запобігти насиллю. Раніше ми розповідали про поради для підлітків, як не стати жертвою зґвалтування.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.