Мертві дельфіни на пляжах: нафтові плями досягнули Феодосії, Алушти, Судака — фото

Ірина Танасійчук журналістка сайту
Мертві дельфіни на пляжах: нафтові плями досягнули Феодосії, Алушти, Судака — фото

Внаслідок розливу нафти у водах Чорного моря, який стався 15 грудня 2024 року, сліди мазуту виявляють у різних куточках тимчасово окупованого Криму. Виток небезпечних речовин відбувся внаслідок аварії російських танкерів Волгонефть-212 і Волгонефть-239 у Керченській протоці.

Тепер на пляжах Севастополя та інших міст Криму можна помітити характерні плями. Через це місцева окупаційна влада 4 січня оголосила надзвичайний стан “регіонального значення”, заявив так званий очільник Севастополя Михайло Развожаєв.

Розлив нафти у Чорному морі: у Криму виявляють сліди мазуту

За словами “губернатора”, масового забруднення берегової лінії немає. Однак у різних місцях виявляють сліди мазуту, які “оперативно ліквідують”. Зокрема, мазут знайшли на пляжах Зоряний берег та Блакитна бухта. 

— В Орлівці у воді виявлено невеликі плями нафтопродуктів та мазут на березі довжиною близько 760 метрів по береговій лінії всього пляжу Нахімовець, — написав Развожаєв у своєму Telegram.

Ставленик окупантів заявив, що до міста дійшла лише “невелика” пляма мазуту. А випадки, коли птахи опиняються в небезпечних речовинах, є поодинокими.

Водночас Центр протидії дезінформації повідомляє, що мазут із затонулих російських танкерів уже досяг північно-східного узбережжя Криму. На супутникових знімках помітно, що окрім Севастополя масляна пляма дійшла до Феодосії, Алушти та Судака. 

— Реальна картина наслідків краху російських танкерів насправді набагато страшніша. Мазут у холодній воді здебільшого затонув, однак його буде знову і знову виносити на поверхню води під час шторму чи у разі потепління, — зазначають експерти. 

Телеграм-канал моніторингової групи Крымский ветер публікує фото та відео очевидців, на яких чітко видно великі масляні плями у водах Чорного моря.

Там також додають, що всі птахи, виявлені на пляжах Криму, вимазані мазутом. Від екологічної катастрофи гинуть морські мешканці, зокрема дельфіни. 

Нагадаємо, що 15 грудня 2024 року російські танкери, які перевозили 8 тисяч тонн мазуту, почали тонути у водах Керченської протоки. За кілька тижнів мазут дістався Севастополя та Балаклавської бухти.

Російська окупація знищує Крим, але водночас загарбники продовжують шкодити й підконтрольним Україні територіям. Ми розповідали, як війна в Україні впливає на розвиток різних екосистем

Фото: Центр протидії дезінформації, Крымский ветер

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини