Англійська — офіційна мова міжнародного спілкування в Україні! Президент підписав закон

Вероніка Кононенко редакторка сайту
англійська мова

Україна обрала чіткий та непохитний курс на ЄС й швидкими темпами крокує в протилежний бік від російського агресора. Хоч ми вже стоїмо на порозі Євросоюзу, Україну все ще відокремлює мовний бар’єр.

Порівняно з іншими країнами Європи, Україна відстає в готовності громадян спілкуватися іноземною мовою, зокрема англійською. Та ми вже готові змінити таку ситуацію й повноцінно інтегрувати англійську у своє життя.

26 червня Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який офіційно закріплює англійську мову як одну з мов міжнародного спілкування в країні.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Також документ визначає перелік посад, кандидати на які повинні обов’язково знати англійську мову. 

Хто має обов’язково володіти англійською: перелік посад

  • голови місцевих державних адміністрацій;
  • військовослужбовці офіцерського складу;
  • прокурори;
  • податківці;
  • митники;
  • керівники та викладачі закладів вищої освіти й наукових установ;
  • очільники закладів охорони здоров’я

Крім зазначених посад, англійська може бути обов’язковою для працівників місцевого самоврядування, які виконують функції міжнародного співробітництва. 

Кандидати на визначені посади мають складати тест на рівень володіння англійською. Іспит організовує Міністерство освіти і науки й буде безоплатним для громадян України.

Якщо щось пішло не так, можна складати іспит необмежену кількість раз, проте не частіше, ніж раз на чотири місяці. 

Зокрема, державним службовцям, які володіють англійською мовою, передбачена надбавка у розмірі 10% до їх окладу.

Суспільне життя та англійська: що змінить закон

В законі зазначено й підвищення рівня володіння англійською громадянами України. Зробити це пропонується шляхом інтеграції мови в буденність та підвищення рівня її вивчення в закладах освіти.

  • Обов’язкове використання англійської мови в освітньому процесі для дітей дошкільного віку в закладах дошкільної освіти.
  • Обов’язкове вивчення англійської мови, як першої або другої іноземної мови у загальноосвітніх закладах, професійних училищах та ВНЗ.
  • У всіх видах пасажирського транспорту: на залізничних вокзалах, автовокзалах, в аеропортах, морських та річкових портах всю інформацію пропонують подавати державною та іноземною мовами.
  • Застосування англійської в культурній сфері. Зокрема під час культурно-мистецьких заходів, у музеях та кінотеатрах, пропонують дублювати інформаційні матеріали та аудіовізуальну інформацію англійською.

Окрім того, передбачається бюджетна підтримка кінотеатрів за демонстрацію англомовних фільмів. Це означає, що держава буде фінансово допомагати кінотеатрам, які показуватимуть фільми мовою оригіналу.

Утім, у перших редакціях закону планувалося, що з 2025 року половина англомовних фільмів демонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами, а з 2027 року – усі фільми. Це викликало обурення в суспільстві. Петиція проти цього зібрала 25 тисяч підписів, і в результаті парламент вирішив виключити цей пункт із закону.


В сучасному світі дійсно важко без англійської, добре, що її завжди можна вивчити. Та сказати простіше, ніж зробити. Особливо якщо доводиться опановувати нову мову у старшому віці. Читай, що допоможе вивчити англійську після 40 років

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини