Ніно Катамадзе судили за участь в протестах у Грузії — який вирок

Вікторія Мельник журналістка сайту
Ніно Катамадзе судили за участь в протестах у Грузії — який вирок

Наприкінці 2024 року Грузію (Сакартвело) трясло від масштабних протестів громадян, які не погодилися з рішенням свого уряду про відтермінування євроінтеграції країни. Детальніше про події у Грузії ти можеш пригадати з нашого попереднього матеріалу на тему.

Нова грузинська влада одразу взялася за репресивні методи боротьби проти інакодумців. Їх увʼязнюють та незаконно затримують. Зокрема тривають суди проти учасників акції протесту через незаконне ув’язнення медійниці Мзії Амаглобелі. Серед них опинилася й відома співачка Ніно Катамадзе.

Що відомо про вирок суду й за що саме судили Ніно Катамадзе, а також яка нині ситуація у Грузії — зібрали останні новини далі у матеріалі.

Ніно Катамадзе судять: що відомо

Як повідомили місцеві видання Радіо Свобода та Грузія онлайн, зірку грузинського джазу, відому на весь світ Ніно Катамадзе судили за начебто порушення правил проведення протестів під час в акції протесту через незаконне ув’язнення медійниці Мзії Амаглобелі.

Відомо, що Мзію Амаглобелі, директорку грузинських видань Batumelebi та Netgazeti, затримали у ніч проти 11 січня під час акції протесту в Батумі через ляпас начальнику місцевої поліції — за плювок в обличчя.

Журналістку звинуватили в нападі на поліцейського, їй загрожує від чотирьох до семи років увʼязнення. Наступного дня після арешту, 12 січня, Амаглобелі оголосила голодування. Через погіршення стану здоров’я 4 лютого жінку перевели до клініки.

Тепер правозахисні організації та медійні люди вимагають звільнити журналістку. На її захист стала й Ніно Катамадзе.

Відомо, що крім Ніно Катамадзе, поліція відкрила протоколи про адміністративне правопорушення ще проти девʼяти учасників протестів.

Це, зокрема, журналісти та громадські діячі:

  • редакторка Мтіс амбебі Гела Мтівлішвілі;
  • лауреат Національної премії вчителя, педагог Ладо Апхазаву;
  • журналісти Хвича Вашакмадзе та Ека Кухалашвілі;
  • психологи Кетеван Пілаурі та Мая Цірамуа;
  • громадська активістка Ірина Зарандія;
  • депутат міськради Ланчхуті Гіві Цинцадзе.

Суд над затриманими відбувся 10 лютого 2025 року. Коли обвинувачені заходили до зали суду, Ніно Катамадзе заспівала гімн Грузії.

Катамадзе та ще восьмеро людей були оштрафовані на 5000 ларі (близько 60 тисяч гривень — ред.).

— Мій голос належить матерям, чиї діти були незаконно затримані, але наш голос ніхто не чує, пані суддя! Але я не можу обіцяти вам, що зупинюся, Мзії потрібні наші голоси, і ми сказали, що суд був несправедливий, — заявила Ніно Катамадзе в залі суду, передає Радіо Свобода.

Яка ситуація у Грузії зараз

У січні громадяни не здалися та продовжувати вимагати проведення нових виборів, оскільки не погоджувалися з результатами, за якими новим президентом країни став проросійський політик Міхеіл Кавелашвілі.

За доволі недовгий термін своєї влади він вже встиг ухвалити низку законів. Зокрема 19 січня 2025 року, з нагоди Водохреща, він помилував 613 засуджених — про це він повідомив у своєму Fаcebook.

Згодом, наприкінці січня, міністри закордонних справ Євросоюзу ухвалили рішення припинити безвізовий режим для власників дипломатичних паспортів Грузії — як відповідь на ухвалений торік закон про іноагентів, що є копією аналогічного закону у Росії.

Згодом санкції проти Грузії підтримала ПАРЄ. Комітет висунув умову: розпочати процес дострокових парламентських виборів під міжнародним наглядом.

У відповідь на це Грузія припинила роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

Про це повідомила глава грузинської делегації в ПАРЄ Тея Цулукіані.

Водночас провладна партія Грузинська мрія ухвалила поправки до цілої низки законів, які посилюють покарання за участь у протестах. Так, йдеться про збільшення терміну адміністративного арешту з 15 до 60 діб, збільшення штрафів та адміністративного арешту за статтею Дрібне хуліганство, збільшується термін за опір, загрозу чи застосування насильства щодо працівників поліції.

Образа політиків та держпосадовців каратиметься штрафом до шести тисяч ларі або в’язницею на два місяці. 

Також депутати від Грузинської мрії одноголосно проголосували за позбавлення мандатів 49 опозиційних депутатів.

Про інші репресивні заходи та закони, які підписав новий президент Грузії, ми розповідали в нашому іншому матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини