Попереду точно нелегка зима, тож Україна готується пройти її якомога краще — з теплом і світлом. В Укргазвидобування повідомили, що Нафтогаз запустив оновлену газову свердловину. Розповідаємо, скільки блакитного палива вона даватиме на добу.
Нафтогаз запустив оновлену свердловину блакитного палива
Дебіт запущеної газової свердловини — 170 тис. куб. м газу на добу. Нафтогаз впровадив технологію ОРЕ — одночасно-роздільної експлуатації.
Таким чином вдалося збільшити видобуток газу з 70 тис. кубометрів на добу. Тобто в понад два рази.
У компанії розповіли, щоб збільшити видобуток газу, провели аналіз геологічної моделі родовища та ретельно прорахували всі можливі ризики.
Після чого вирішили збільшити показники видобутку газу завдяки встановленій дволіфтовій схемі компоновок насосно-компресорних труб, застосовуючи спеціалізоване обладнання для завершення свердловин.
Технологію одночасно-роздільної експлуатації застосовують з початку року на об’єктах Укргазвидобування. За допомогою неї додатковий видобуток газу на кінець року складе понад 50 млн кубометрів газу.
Чи вистачить Україні власного газу на зиму
Однак українців хвилює питання, чи вистачить Україні свого газу на цю зиму. Адже закуповувати його у партнерів вийде значно дорожче, а ціни на опалення й так немалі.
Раніше на це питання відповідав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він розповів, що держава має в газосховищах 12,2 млрд кубометрів газу, а також 3,1 млн тонн вугілля. Це він назвав достатньою кількістю для проходження зими.
Станом на 15 жовтня 2024 в Україні працювали дев’ять енергоблоків АЕС, які забезпечать основний обсяг генерації електроенергії взимку.
Нагадую, що цей опалювальний сезон, як і минулий, плануємо пройти на газі власного видобутку, — додав Шмигаль.
Експерт з енергетики Сергій Дяченко розповів для Еспресо, що накопиченого газу має вистачити, а минулу зиму Україна пройшла приблизно з такими ж запасами.
В основному в нас на газу котельні та теплоелектроцентралі, у нас десь 12,5 (млрд кубометрів — ред.) запаси. Бувало набагато краще, у сприятливі роки ми десь до 16 мали й дискутували, чи вистачить. Зараз 12,5, але обсяг споживачів теж зменшився.
Раніше ми розповідали, кому з українців можуть відключити газ.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!