Голос жінок у відновленні України: зібрали важливі тези з Українського Жіночого Конгресу

Марія Бондар редакторка сайту
Жіночий Конгрес

Конгрес під назвою Шлях до відновлення: участь жінок на місцевому рівні розпочався сьогодні у Полтаві. Організатором є Український Жіночий Конгрес. 

Ключові теми заходу: лідерство жінок на місцях, нові виклики для громадянського суспільства, та економічну участь жінок у відбудові України.

Ці обговорення мають на меті сформулювати завдання та рішення для подальшої роботи у напрямку забезпечення гендерної рівності та впливу жінок на процеси відновлення країни.

Український Жіночий Конгрес 2024 — про що говорили

Віцеспікерка та Співзасновниця Українського Жіночого Конгресу Олена Кондратюк, відкриваючи захід, підкреслила вирішальну роль жінок у процесах ухвалення рішень, самореалізації та їхній внесок у відбудову країни після перемоги.

Допоки ми не будемо чути, що відбувається в регіонах, як тут почуваються жінки у владі, в бізнесі, в громадській активності — ми не зможемо формувати адекватні державні політики у сфері гендерної рівності.

У заході взяли участь представники місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, народні депутати, та міністри, що свідчить про масштаб та значення ініціативи. Це подія є відображенням потужного духу сестринства та готовності до спільних дій заради майбутнього країни, де голос кожної жінки має значення.

Надзвичайна та Повноважна Посол США в Україні Бріджит Брінк наголосила, що жінкам потрібно не лише місце за столом переговорів, а й лідерська роль у цьому процесі. Вона підкреслила непохитну підтримку США жіночого лідерства та їх участі у політичному житті.

Читати на тему
Ми досі у смертельній пастці! Інтерв’ю захисниці про покликання жінки на війні та ціну вранішнього лате
Про те, щоб поїхати десь за кордон, навіть думки не було. Мені було страшно і я була дуже зла, що якісь нелюди зазіхають на мою землю, мають наміри знищити мій дім та мою родину, — говорить Майя.

Надзвичайна і Повноважна Посол Канади в Україні Наталка Цмоць висловила подяку українським жінкам за їхню стійкість. Вона також повідомила про фінансову підтримку уряду Канади, направлену на розвиток реформ і підтримку гендерної рівності. 

Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун акцентувала на недостатній представленості жінок на рівні ухвалення рішень. Жінка закликала до об’єднання зусиль для посилення їх ролі на регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Шведський посол в Україні Мартін Оберг поділився успішним досвідом Швеції, де жінки активно залучені до ухвалення рішень, що робить суспільство справедливішим і ефективнішим. Швеція, як лідер у світовому рейтингу гендерної рівності, може бути прикладом для наслідування, зокрема через законодавчо закріплені права чоловіків на декретну відпустку.

Долучитися до перегляду регіонального Конгресу УЖК.Полтава можна на сайті womenua.today, а також на сторінках УЖК у Facebook та Youtube.

Толерантність і усвідомлення поняття рівності треба змалечку, ось перелік мультфільмів, які допоможуть дітям зрозуміти про толерантність, рівність, солідарність

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Для тебе Новини