Європейський Союз продовжує активно боротися з пластиковим забрудненням. Там впроваджують нові правила, що сприяють збереженню довкілля.
Так, з 3 липня 2024 року у ЄС діє нове правило: пластикові пляшки мають бути з прикріпленими кришками.
Україна, прагнучи до європейських стандартів та відстоюючи спільні цінності, також робить впевнені кроки у цьому напрямку. Наша країна також готується до впровадження аналогічних заходів, спрямованих на зменшення використання одноразового пластику. Більше про те, на які товари діятиме заборона, розповіли у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Заборона пластику у світі: у чому проблема
За оцінками експертів, тільки 10-15% одноразового пластику щорічно переробляється у світі. Приміром, у 2019 році було викинуто 130 мільйонів тонн одноразового пластику. Виходить, що в Австралії на одну людину припало 59 кілограмів таких відходів, у Сполучених Штатах — 53 кг, у Японії — 37 кг, у Канаді — 34 кг, в Італії — 23 кг.
Тож розуміючи проблему, ЄС у 2019 році розпочав її систематичне вирішення. Тоді ухвалили Директиву 2019/904 про зменшення та запобігання впливу деяких пластикових виробів на довкілля.
Які товари можуть заборонити в Україні
Україна також впроваджує європейські практики у боротьбі за чисте довкілля. Нині у розробці перебуває законопроект, який дозволить імплементувати Директиву 2019/904 і поступово обмежити обіг одноразової пластикової продукції в Україні.
Зокрема, планується заборонити виробництво, ввезення, введення в обіг та розповсюдження таких виробів:
- гігієнічні ватні палички з пластиковою основою;
- місткості з пінополістиролу та пластику для готових харчових продуктів, які споживають на місці або беруть на виніс;
- мішалки та соломинки для напоїв;
- палички, що прикріплюють до повітряних кульок;
- шпажки;
- одноразовий посуд, зокрема, виделки, ножі, ложки, тарілки тощо.
У Міндовкілля наголосили, що останніми роками Україна поділяє європейські цінності й готова до реформ, щоб стати повноправним членом Євросоюзу.
Пам’ятай, що зміни починаються з кожного з нас. Тож не забувай про важливість сортування речей, які ти викидаєш. Раніше ми розповідали, як правильно сортувати сміття.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.