Українською в Україні заговорило помітно більше людей після початку повномасштабної війни. Адже мова — це кордон. Однак не всі дотримуються закону Про забезпечення функціонування української мови як державної. Тому в матеріалі розповімо про недотримання мовного закону та як карали порушників.
В Україні зафіксували понад 3,6 тисячі порушень мовного закону
Отримувати послуги у своїй країні хочеться рідною мовою. Але не всі виявилися до цього готовими й досі, після двох років повномасштабної і десяти років війни. Є ті, хто змагаються з власним комфортом та клієнтами.
За даними Opendatabot, у 2023 році було зафіксовано понад 3,6 тисячі звернень щодо порушень мовного закону. Найчастіше порушників карали штрафами чи попередженнями.
3692 звернення щодо порушення мовного закону надійшло до Уповноваженого із захисту державної мови за увесь 2023 рік, — йдеться на порталі Opendatabot.
Це більше, ніж до початку повномасштабної війни. За кількістю звернень лідирує столиця — 1345 порушень. На другому місці Харківщина — 516 звернень, далі Одещина — 486 звернень, та Дніпропетровщина — 316 звернень.
Протоколів про порушення мовного закону за минулий рік склали 131. Найчастіше порушники отримували попередження, а в разі повтору ситуації — штраф.
Рік до року кількість людей, яких було притягнуто до відповідальності за порушення Закону про мову, росте. Торік попередження отримала 61 особа, а ще до 21 порушника було застосовано штрафи.
Штраф, до речі, становить від 3400 грн до 11 900 грн.
Раніше ми розповідали, чому не всі українці перейшли на українську мову.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.