Зараз українці все частіше шукають способи зберегти фінансову стабільність та знайти нові шляхи для розвитку.
А безкоштовне навчання за ваучерами від Державної служби зайнятості та Міністерства економіки стало для багатьох саме тією можливістю, що дозволяє опанувати нову професію з нуля або суттєво підвищити власну конкурентоспроможність на ринку праці. Детальніше читай про це у нашому матеріалі.
Хто скористався ваучерами на безоплатне навчання
За даними Урядового порталу, у 2025 році вже майже 7 тис. осіб скористалися правом на безоплатне навчання. Йдеться про ваучери, які держава надає на перекваліфікацію, підвищення кваліфікації або здобуття нової спеціальності.
Варто зазначити, що наразі понад 5100 отримувачів ваучера — це люди віком 45+ із тривалим стажем; понад 1000 — внутрішньо переміщені особи; 401 людина має інвалідність; 222 — учасники бойових дій та одна людина, яка звільнилася з військової служби.
Загалом програмою можуть скористатися громадяни, які:
- мають професійно-технічну або вищу освіту;
- не стоять на обліку в центрі зайнятості як безробітні;
- не навчалися за державний кошт протягом останніх трьох років.
Особлива увага приділяється людям віком від 45 років з трудовим стажем від 15 років; ветеранам війни (до 3 років після демобілізації); внутрішньо переміщеним особам; людям з інвалідністю; звільненим з військової служби; особам, які отримали поранення під час дії воєнного стану.
Які напрями обирають українці
Найчастіше українці обирають напрямки, які або гарантують швидке працевлаштування, або мають стабільний попит у довгостроковій перспективі.
Цьогоріч серед найпопулярніших виявилися:
- медсестринство;
- загальна медицина;
- кулінарія;
- соціальна робота;
- водіння автотранспортних засобів.
Ці професії об’єднує те, що вони є затребуваними не лише в Україні, а й за кордоном. До того ж здобути кваліфікацію за цими напрямами можна в більшості ліцензованих закладів професійної або вищої освіти, зокрема у Центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості.
Загалом навчання оплачується Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а компенсація становить до 30 тис. гривень. Подати заявку можна як особисто в центрі зайнятості, так і онлайн — через сайт або мобільний застосунок Державної служби зайнятості.
Раніше ми розповідали про ініціативи для ветеранів та їхніх родин.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.