Що спадає на думку, коли чуєш слово “ветеран”? Ще декаду тому, напевно, всі уявляли дідусів та бабусь, які брали участь у Другій світовій війни. Але зараз обличчя українських ветеранів, на жаль, стало набагато молодшим. Ветераном можна стати навіть у 20 років.
Коли ти повертаєшся з війни і маєш попереду усе життя, хочеться прожити його, слідуючи мріям та своїм цілям. Але, на жаль, шлях не такий простий. Ветеранам необхідно пройти ментальне та фізичне відновлення, щоб боротися з ПТСР та фізичними травмами.
Підтримка ветеранів зараз вкрай важлива. В Україні щодня зростає їхня кількість, а після нашої перемоги їх буде десятки тисяч. Треба дбати про їх повернення та адаптацію уже зараз. Тому для ветеранів відкривають різні ініціативи, вони можуть проходити навчання, відкривати бізнес, звісно, існує багато ліній психологічної підтримки тощо. Ми зібрали ініціативи, які допоможуть ветерану адаптуватися та знайти себе, а також ті ініціативи, які можуть допомогти дітям та оточенню.
Насамперед хочеться згадати про Український ветеранський фонд — державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів України. Фонд діє як центральний вузол, що збирає та надає ветеранам інформацію про всі доступні можливості для їх реінтеграції в суспільство фонд також активно виступає на захист прав та інтересів ветеранів. Тому кожен ветеран може звернутися до цього фонду.
В Українському ветеранському фонді є гаряча лінія підтримки ветеранів. У рамках проекту Гаряча лінія кризової підтримки ветеранам надають допомогу у двох напрямках:
Номер гарячої лінії кризової підтримки 0 800 33 20 29.
Лінія безоплатна та працює 24/7, допоможе:
Також на сайті можна залишити запит на юридичну консультацію та отримати допомогу.
Фото: Pexels
#ВартоЖити. Телефонуй на номер 5522 та обирай 2 — лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких. 80 психологів кол-центру з досвідом роботи з військовими та їх рідними пройшли кілька етапів відбору та навчання в Україні й за кордоном. Лінія психологічної підтримки працює з 11:00 до 19:00, крім вихідних і державних свят. Надає консультації про те, як впоратися з емоціями та переживаннями у зв’язку з повномасштабною війною.
Лінія психологічної підтримки Veteran Hub. Звернутися можна за номером 0673482868. Тут можна знайти консультації психологів, пояснення юристів щодо статусів і черг, допомогу з пошуком роботи. Консультанти працюють для Сил оборони України. Лінія працює з 09:00 по 21:00.
Ветеранський фонд Після служби надає допомогу ветеранам за різними програмами: освіта, психічне здоров’я, працевлаштування тощо. Залишити свою заявку з потребою та ознайомитися з правилами можна на сайті.
Військові, які повертаються до цивільного життя, часто мають наново навчитися комунікувати з близькими, не виняток і сексуальне життя партнерів. Resex — це платформа команди Veteran Hub про повернення до сексу та стосунків воїнів, які мають поранення. Також вони розробили посібники про повернення до сексуального життя після поранень для покращення статевого життя ветеранів/чоловіків-військових і ветеранок/жінок-військових, а також їхніх партнерів.
Часто буває таке, що українським бійцям потрібне протезування. Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих мають право отримати його безоплатно у державних закладах охорони здоров’я або в інших центрах. Щоб отримати безплатне протезування можна звернутися до:
Певні категорії українців мають право на санаторно-курортне лікування.Міністерство у справах ветеранів забезпечує безоплатними путівками:
Учасники АТО та ООС, постраждалі учасники Революції гідності та їхні близькі у випадку смерті такої людини можуть самостійно обрати оздоровчий заклад або ж змінити його, якщо отримали неякісну допомогу. Така реабілітація триває до 21-35 днів на рік.
Особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на грошову компенсацію замість безплатної путівки. А згаданим категоріям можуть повернути кошти за вартість самостійного санаторно-курортного лікування за їхньої потреби.
Щоб отримати консультацію з цього питання можна звернутися Департаменту реабілітації та медичного забезпечення за номером 0632302325. Також можна отримати інформацію у територіальних органів Міністерства у справах ветеранів України.
Українські ветерани мають змогу пройти різні навчання, щоб знайти собі заняття до душі.
Ветерани можуть відкрити власну справа, є програми, які можуть допомогти їм це зробити.
Засновниця школи комунікацій Bazilik Марина Батуринець запустила освітню ініціативу Близькі для родин і партнерок(-ів) військових та ветеранів(-ок).
Про початок роботи проекту вона повідомила на своїй сторінці в інстаграмі. За словами керівниці Близьких, у планах — сформувати спільноту, в якій близькі військових та ветеранів(-ок) матимуть змогу здобути нову професію, опанувати нові навички, знайти свій шлях у бізнесі або креативних сферах.
Українське суспільство, зокрема компнії, мають готуватися до повернення ветеранів. Раніше ми розповідали, як компніям готуватися до повернення ветеранів.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.