Війна завжди залишає глибокі рани не лише на тілі та душі людини, але й загалом всього суспільства. Зруйновані міста і спалені будинки стають свідками людської стійкості та водночас найглибших страждань. Зрештою хтось починає себе питати, чому Бог допускає страждання.
Адже матеріальні збитки навіть не йдуть у порівняння за своєю силою удару по вірі людини в щось краще, як втрати рідних та близьких людей. Або ж навіть незнайомців — тих, кого бачиш на фото масових поховань у Бучі, Ірпені, Бородянці, Маріуполі, Лимані. Тих, чиї чорно-білі світлини полонять мережу і серця болем.
Саме такі моменти найбільших потрясінь змушують навіть найбільш відданих вірян часом питати: “Чому Бог це допустив? Невже Бог не бачить?”
І це може призвести до зневіри, адже в такі хвилини віра в доброту, справедливість і навіть у саму можливість кращого майбутнього опиняється під тиском усіх тих, жахливих подій, які щоденно руйнують звичний світопорядок.
Чому ж у вирі трагедій війни люди втрачають віру та як впоратись зі своїми сумнівами, розповів Вікнам український священник та капелан Сергій Дмитрієв, який з 2014 року допомагає своїм побратимам-військовослужбовцям впоратись з жорстокими реаліями війни.
Чому можна втратити віру на війні та чому Бог допускає страждання
Сергій Дмитрієв рекомендує, коли чуєш про трагічні новини й відчуваєш, що вже не знаєш, у які вищі сили можна вірити, потрібно поставити собі одне просте питання: “Це зробила людина чи Бог?”
Це питання буде відповіддю. Тому що це зробила людина, яка не вірить та не має у собі любові та Бога. Звичайно це людина, яка несе в собі зло.
— У деяких людей виникає запитання, де Бог. Завжди я відповідаю, що Бог і знаходиться в цей момент в цій людині, яку скривдили. А це значить, що Бог страждає разом з тими, хто постраждав.
Коли люди звертаються до Бога та просять захисту, у бій ідуть люди, які готові захищати. Якраз з ними і є Бог.
Усе ж таки сумніваєшся, чи існує Бог на полі бою? Тоді в ексклюзивному матеріалі Вікон про роль віри на війні ти зможеш дізнатися, чи є місце духовності в темні часи випробувань. А поки читай, що розповідав раніше військовий капелан про роботу на фронті та як військові сприймають священників на позиціях.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.