Пожежа у Чорнобильській зоні: що відомо про ліквідацію вогню та радіаційний фон

Ірина Танасійчук журналістка сайту
пожежа у чорнобильській зоні

Пожежа в Чорнобильській зоні триває декілька днів поспіль. Відомо, що горять кілька сотень гектарів лісу і торфів. У Міністерстві захисту довкілля повідомили, що пожежу локалізували. Але площа загоряння збільшилося до 550 га через несприятливі погодні умови. Для якнайшвидшої ліквідації залучено понад 200 людей та 50 одиниць техніки.  

Пожежа у Чорнобильській зоні: деталі

В Мінекології додали, що на території посилено контроль за радіаційною ситуацією. Автоматизована система контролю радіаційного стану здійснює безперервний моніторинг на 39 пунктах та щогодини передає оновлені дані до диспетчерського центру, а в умовах надзвичайної ситуації — щохвилини.  

Усі працівники, які беруть участь у гасінні пожежі, отримали засоби індивідуального захисту органів дихання. 

В Державному агентстві з управління зоною відчуження запевнили, що ситуація  під контролем, а загрози критичним об’єктам немає.

— Ми постійно моніторимо стан на місці, і в разі необхідності готові швидко реагувати, — йдеться у повідомленні прес-служби відомства. 

Згідно з даними онлайн-мапи пожеж, у Чорнобильській зоні спостерігається кілька десятків осередків займання. 

Пожежі також спостерігаються у Броварському та Вишгородському районах область. Там палає суха трава та торфовища. Однак у КМДА заявляють, що забрудненості повітря немає, радіаційний фон низький. 

Пожежі у Чорнобильській зоні — часте явище, яке відбувається майже щороку. Жителі північних регіонів та Києва вважають, що дим може переносити радіоактивні частинки, тому побоюються лісних пожеж у зоні відчуження. Насправді ж радіація не розповсюджується так далеко за межі лісів.

А відстежити стан радіаційного фону можна за допомогою нашої онлайн-карти. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе