Терапія не триває роками: як допомогти чоловіку, який постраждав від насилля

Яна Брензей ведуча і журналістка програми Вікна-новини

Клінічна психологиня, травмотерапевта, співзасновниця БФ Сильні Надія Волченська розповіла Яні Брензей про допомогу постраждалим від сексуального насильства.

Як допомагають чоловікам, що постраждали від насилля

Офіс Генерального прокурора займається кримінальними провадженнями про насильство щодо військових та цивільних, скоєні росіянами. Однак не кожна людина, яка таке пережила, змогла звернутися до правоохоронців фізично та морально.

Дізнатися більше про роботу фонду чи звернутися по допомогу можна за цим посиланням. Звернутися можна і постраждалим від побутового сексуального насилля. Можна отримати медичну, психологічну допомогу.

Використовуються підходи терапії, спрямовані на подолання травматичних наслідків та інтеграцію пережитого досвіду у життя. Така терапія не триває роками.

Перше полегшення людина отримає не через роки терапії. Полегшення приходить на початкових етапах. Але були випадки глибші, множинного насилля, у поєднанні з тортурами — у таких випадках терапія може тривати рік.

Є фахівці чоловіки, які допомагають чоловікам подолати наслідки насилля. Адже виявилося, що постраждалим чоловікам інколи легше працювати саме з чоловіком, довіритися і відкритися. Особливо, якщо фахівець був чи є військовим.

Фахівці наголошують, що пошук причин такої травми — необґрунтований. Адже жодна людина не має причин бути зґвалтованою і немає жодного способу спровокувати насилля.

За новою стратегію таких розслідувань, усі дані жертви у документах можуть змінити — ім’я, прізвище, вік тощо. Слідчі гарантують конфіденційність, і новий підхід уже добре працює.

Психологиня каже, якщо у родині є людина, яку зґвалтували росіяни, варто запитати, чи не має у неї негайних медичних, фізичних потреб. Запитати, як ти можеш допомогти. Дбати у побутовому сенсі.

Не варто перетворювати людину на жертву. Можна акцентувати на тому, що це закінчилося. І зараз є певні кроки з подолання наслідків. Не треба розпитувати з власної цікавості, що сталося.

— Не треба думати, що ви точно знаєте краще, що зараз потрібно рідній людині. Можливо, ви будете першою людиною, яка почує відмову, але дасть людині розуміння, що вона керує своїм життям, — пояснила Надія.

Раніше ми ділилися моторошними даними дослідження про те, скільки жінок гине щодня внаслідок домашнього насильства.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.