Дружба — одна з найцінніших форм людських стосунків, але підтримувати її не так просто, як здається. Навіть найкращі наміри можуть призводити до конфліктів або непорозумінь.
Видання The Guardian опублікувало думки експертів про те, які звички можуть стати руйнівними для дружби.
1. Соціальний тиск та дружба на показ
Авторка книги Спільні друзі Лора Форстер зазначила, що надмірний акцент на певних формах спілкування — як-от організація бранчів чи створення контенту для соцмереж — перетворює дружбу на роботу. Для багатьох людей, які некомфортно почуваються у постійній соціальній взаємодії, це може бути виснажливим.
Якісний час не обов’язково означає розкішні зустрічі. Спільні буденні справи — похід у магазин чи заповнення документів — теж створюють можливості для близькості.
Підтвердила думку Лори авторка книги BFFs: Радикальний потенціал жіночої дружби Анаіт Бехруз.
2. Спроба виправити друзів
Надмірне бажання допомогти другу або подрузі, що переживає складний період, може викликати негативні наслідки.
Коли друзі відчувають осуд або тиск через поради, які вони не готові прийняти, це може призводити до образ і недовіри, — застерегла психологиня Джейн Халсолл.
— Ті, хто намагається допомогти, можуть вигоріти або навіть стати співзалежними.
Крім того, доктор Аді Джаффе порадив зосередитися на слуханні, а не спробах врятувати друга.
Пропонуй безумовну підтримку, а не змушуй йти твоїм шляхом.
3. Ізоляція та одновимірна дружба
Тренерка зі стосунків Франческа Хогі зазначила, що зосередженість лише на одному аспекті дружби — наприклад, спільні вечірки — може створювати почуття ізоляції. Якщо один із друзів виключає іншого з певних сфер свого життя, це викликає образи.
Щоб уникнути конфліктів, висловлюйте свої бажання прямо: Я б із задоволенням приєднався до наступного заходу або Мені б хотілося провести час з тобою в іншій атмосфері.
4. Надмірні плітки
Хоча плітки можуть здаватися невинними, вони здатні створювати напругу. Лайф-коуч Ноні Леонард розповіла про те, що коли плітки виходять за межі допустимого, це руйнує довіру між друзями.
Також лайф-коуч Карен Берк додала, що навіть особистими історіями варто ділитися з обережністю.
Не кожному другу (подрузі) твої інтереси до душі. Важливо знати, з ким можна розмовляти відверто.
5. Фабінг
Кіберпсихологиня Елейн Каскет описала феномен фабінгу як ситуацію, коли людина віддає перевагу телефону, ігноруючи співрозмовника.
Постійна увага до телефону демонструє байдужість до друга (подруги) і перетворює зустріч на картинку для контенту в Instagram. Це руйнує довіру і близькість.
Експертка також застерегла, що занурення у гаджети позбавляє можливості будувати справжню дружбу через спільне подолання труднощів чи нудьги.
Тож, дружба вимагає щирості, взаємної поваги та готовності слухати. Здатність уникати токсичних звичок може зміцнити будь-які стосунки й перетворити дружбу на справжню підтримку.
Раніше ми розповідали про виснажливу дружбу та як її розпізнати.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.