Вже незабаром українці почнуть входити в новий святковий період — Різдво. Для багатьох цей час — про єднання сімей, спільне застілля та тихі родинні розмови про наболіле. Однак не для всіх нині зміна пір року означає хоч щось радісне.
Чимало жінок чекають з фронту своїх чоловіків. Багато з них — сам на сам з дітьми, які вимагають постійної уваги та допомоги. На фоні загальних радощів стан цих жінок, а також тих матерів, які схильні до депресії, може погіршитися.
Як молодій мамі не виснажитися з дітьми під тиском веселощів та що може допомогти впоратися з депресивним настроєм — розповіла ведуча подкасту Let’s Thrive Postpartum Келлі Зіболд. Переповідаємо далі найцікавіше.
Чому тобі сумно, коли всі навколо веселяться
Якщо ти борешся зі смутком, виснаженням або навіть депресією, в моменти загальних веселощів ти можеш відчувати й сором за власні почуття на додачу.
Коли те, що нам навʼязують інші, не збігається з дійсними відчуттями, це може додати важкого емоційного тягаря, який, здається, неможливо подолати.
Келлі Зіболд вважає, що у важкі моменти втриматися на поверхні допоможе пошук дрібниць, за які можна бути вдячним. Так, звичайна вдячність може допомогти заземлитися.
— Вдячність не означає змушувати себе відчувати щастя або вдавати, що все ідеально — це означає визнавати хоч і маленькі, але хороші дрібниці, і дозволяти цим моментам змінити твоє світосприйняття.
Практика вдячності має позитивний вплив на психічне здоров’я — це й покращення настрою, підвищення впевненості в собі та більшим відчуттям стійкості, — каже експертка.
Вона також додає: вдячність може допомогти жінкам, які борються з депресією, краще прийняти свої обставини, що призводить до зменшення почуття тривоги та покращення загального самопочуття.
Вдячність також допомагає людині краще справлятися зі стресом. Адже акцентуючи на позитивному, ми робимо наш світогляд більш орієнтованим на рішення та менш реактивним.
Практика вдячності в дрібницях: поради
1. Почни з малого — вдячність не обовʼязково повинна бути грандіозною. Дякуй собі за маленькі речі, які приносять тобі задоволення та комфорт: гаряча кава, поживний сніданок, кілька хвилин спорту, відпочинок за книгою, список виконаних справ за день тощо.
Порада: щовечора виписуй одну річ, яка принесла тобі радість або полегшення цього дня.
2. Переосмисли важкі моменти. Це нормально, що ти відчуваєш негативні емоції, вдячність не скасовує їх, а співіснує з ними.
3. Відмовся від досконалості, адже гонитва за ідеальною картинкою лише більше виснажує тебе. Дай собі простір на помилки та недосконалість.
4. Створюй позитив навколо себе — дякуй за допомогу рідним чи незнайомцям, створюючи ефект хвилі позитиву.
Раніше ми розповідали тобі, як впоратися з післяпологовою тривогою та навʼязливими думками про дитину.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.