У війську кожен може знайти професію собі до душі. Попри це, чимало українців мають упередження, що робота у війську — це постійний стрес, небезпека і штурм посадок. Насправді ж, у ЗСУ потрібні і люди, які вміють готувати, шити, писати тексти чи фотографувати, знаються на техніці, вміють варити метал і паяти…
І це навіть не повний перелік! З поступовою реформою війська стали з’являтися вакансії на сайтах роботи, де доступно пояснюють, кого саме шукають і які навички потрібні. Аби розвіяти твої останні сумніви, ділимося розповіддю сержанта другого Центру рекрутингу Десантно-штурмових військ Сергія Ваната для Platfor.ma.
Кого хочуть бачити у ЗСУ
В українському війську роками бракує людей. Надто під час повномасштабної війни. Та бракує не лише штурмовиків чи бійців піхоти, а й, наприклад, водіїв, кухарів чи діловодів. Сергій Ванат — один з багатьох людей, хто намагається подолати проблему і донести людям, що таке рекрутинг.
Чоловік служив у ДШВ, з 2014 року добровольцем бився у найгарячіших точках, зазнав кількох поранень. А тепер допомагає людям знайти себе у війську. Він проводить відбір кандидатів, співбесіди та налагоджує комунікацію з охочими долучитися до війська.
Намагається мотивувати людей долучатися до Десантно-штурмових військ та вибирати собі конкретну професію. Кожен приходить зі своєю мотивацією. Та часто буває так, що люди приходять самі, аби не зловили ТЦК та не відправили до війська на посаду, якої людина не хоче.
Не всі ж здатні штурмувати посадки, комусь треба і бульбу чистити, і екіп шити, техніку ремонтувати. Або робити прошивки для FPV, — каже Сергій.
Він пояснює, що рекрутинг дає людині можливість стати у війську тим, ким хочеться, і застосувати свої навички якнайкраще. Рекрутери надають людям всю інформацію про посаду, проводять психологічні тести і допомагають у проходженні ВЛК. “Максимальний сервіс!” — каже Сергій.
Найдивніше питання, відповідь на яке хотіли знати люди, “скільки русні зможу вбити?”, розповідає Сергій. Він додає: люди, які приходять до рекрутингових центрів, зазвичай дуже вмотивовані, однак невизначені з тим, ким хочуть бути у війську. Відсоток тих, хто передумує долучатися до війська у процесі, мізерний.
Нині люди активно долучаються до ЗСУ саме через рекрутингові центри. Слова Сергія підтверджує і березнева статистика. Чоловік продовжує, що критичний брак людей є не в усіх підрозділах. Деякі бригади самі рекрутують до себе людей, і їм не потрібно задля цього просити про допомогу.
Найкращі результати у відомих бригад. Вони змінилися, відколи у бригадах стали правильно та чітко доносити інформацію, розповідати, які люди потрібні у війську, а не залякувати, що прийдуть працівники ТЦК.
Можна брати приклад із 3-ї штурмової — як вона себе медійно в хорошому сенсі розкрутила. Від таких першопроходців варто черпати інформацію й робити самим далі, вже по-новому.
Фото: Центр рекрутингу ДШВ
Сергій ділиться, що жінки стали все частіше шукати бойові посади. Вони хочуть бути на передовій, брати участь у штурмах. Ділиться, що у жінок завжди холодний та жорсткий підхід.
Кожен рекрутер є психологом, завершує Сергій. Вони мають визначати, в яких моментах люди переживають, а де бояться. Вони можуть вислухати, дати відповіді на всі питання, направити.
Кожній людині іноді потрібен лагідний підср*чник — ти ніби й розумієш, що твоє рішення правильне, але щось стримує.
Кого шукають до війська зараз
За даними LobbyX, до ЗСУ (крім бойових посад) шукають таких спеціалістів:
- барбер-перукар — у 77 ОАЕМБр;
- швачка — у 77 ОАЕМБр;
- спеціаліст із захисту інформаційних ресурсів — у 77 ОАЕМБр;
- кухар — у 429-й окремий полк безпілотних систем Ахіллес, 102 окрему бригаду ТРО, 54 ОМБр, 241 окрему бригаду ТРО тощо;
- фотограф — 13 бригада Хартія;
- відеомонтажер до Азову;
- SMM-менеджер до таких бригад: Прикордонний підрозділ безпілотних авіаційних систем Фенікс, батальйон Злі Сапсани 30-ї ОМБр, 56 ОМПБ тощо;
- автомеханік до ТРО;
- інженер з радіоелектроніки до Сил оборони.
Це лише маленька частина професій, які потрібні зараз у війську. Можливо, військо потребує і твоїх навичок.
Раніше ми розповідали про набір до військової розвідки.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.