“А, може, не покличемо? Бо вони знову прийдуть разом!” Якщо ти хоча б раз думав (-ла) таке про свою пару друзів чи знайомих, або ж якщо тебе часто кличуть в гості без твого партнера, варто задуматися!
Тим, хто у колективі друзів з’являється вперше з новою половинкою, може бути некомфортно. Та засуджувати чужий вибір — ми не маємо права. Однак якщо твої друзі стали кликати на вечірки чи прогулянки лише тебе, розглянемо кілька важливих причин. Видання The Independent розповіло про це більше.
Вони знову прийшли разом: чому друзі не хочуть бачити твого партнера
У багатьох випадках пари завжди ходять разом всюди — у гості, на прогулянки з друзями, на запрошення провести вечір п’ятниці у барі. І це норма, якщо кличуть вас обох. Та інколи трапляються ситуації, коли твої друзі чи друзі партнера кличуть лише одного з вас.
І коли ви приходите вдвох, “ну бо так треба, ми ж пара”, починається незручне мовчання та переглядання між собою. Може бути чимало причин, чому друзі кличуть лише когось одного, наприклад, аби підготувати сюрприз, щиро виговоритися тощо.
Випадки того, що пари завжди ходять разом, можуть частіше виявлятися у співзалежних людей. Вони віддають перевагу “втягувати” коханих у своє коло спілкування, незалежно від того, чи хоче цього партнер. Та такі витівки можуть зіпсувати тобі чи коханій людині стосунки з друзями!
Однією з причин, чому люди не люблять, коли ми приводимо своїх партнерів до них, є зміщення фокуса уваги. Пари можуть поринати у своє спілкування, забуваючи про мету зустрічі — друзів. У результаті для інших присутніх зникне можливість поспілкуватися, й узагалі побути у комфортному середовищі.
Ще одна причина — ніяковість. Твоїм друзям може бути некомфортно, якщо вони повинні будуть спілкуватися з абсолютно чужою людиною. Ви не зможете обговорити свої давні проблеми, історії, які хвилюють. Адже відкриватися перед чужою людиною — не захочеться.
Втиснення свого партнера у своє звичне коло спілкування часто відбувається без згоди друзів, а як факт, який вони мають прийняти та усвідомити. Інколи бажання, аби всі здружилися, перетворюється на маніякальні спроби змусити людей спілкуватися. Дослідження показує, що це бісить твоїх друзів, і часто така дружба закінчується.
Фото: Unsplash
Інколи людям просто хочеться вилити душу і побути з другом на самоті. Та зробити це не вдається через те, що перед тобою не тільки твій друг, а і його дівчина, про яку тобі нічого не відомо.
Така ситуація може бісити. І це підтверджується дослідженням, у якому йдеться, що ми втрачаємо у середньому двох друзів, коли знаходимо стосунки.
Теми обговорень також змінюються, коли ми приводимо свою половинку до компанії. Ми більше не можемо обговорити “бурхливу молодість” чи походеньки, аби не зачепити почуттів іншого партнера. Або ж теми не хочеться обговорювати, бо хтось не зрозуміє і не посміється.
Найбільше наших друзів може дратувати те, як наша друга половинка намагається справити хороше враження і влитися у компанію за один вечір. Звісно, з часом твій партнер чи партнерка стане бажаним гостем у компанії, коли заслужить довіру і не викликатиме відчуття чужої людини. Та не варто на цьому наполягати та спішити!
До того ж це є тиском і на твого партнера, який може не хотіти вливатися у новий колектив людей, пояснює авторка книги Сучасна дружба Анна Голдфарб. Цікавим фактором є те, що протягом останніх років чоловіки набагато частіше “прилипали” до партнерки та її кола друзів.
Анна Голфарб пояснила, чому так відбувається. Чоловіки можуть очікувати від партнерок, що вони принесуть у їхнє життя не лише відчуття побуту, а й організують насичене соціальне життя.
Фото: Unsplash
Чоловіки дозволяють власному життю атрофуватися. З епідемією самотності (дослідження, проведене 2021 року, показало, що 15% чоловіків заявили, що вони взагалі не мають близьких друзів) ви могли побачити, як може бути привабливо просто сидіти вдома.
Партнери можуть думати, що підуть туди, куди і їхня половинка, а тому приходити на ваші вечірки несвідомо. Анна додає, що друзі мають повідомляти, якщо їх тривожить поповнення у компанії чи про моменти, коли хочуть побути лише старим складом. Важливо не засуджувати та не критикувати друзів, які приводять з собою пару.
Для мене важливо спілкуватися з тобою. Я люблю твого хлопця, але дуже сподівалася, що сьогодні будемо тільки ми, — можна сказати натомість.
Бути хорошим другом чи подругою це і про те, щоб повідомляти про некомфортні речі у дружбі. Тільки щирість збереже її!
Раніше ми розповідали, як подолати родинні суперечки, що виникають за столом.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.