Дотик, що лікує: чому варто частіше триматися за руки з коханою людиною

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Дотик, що лікує: чому варто частіше триматися за руки з коханою людиною

Давай разом трішки помріємо. Ти йдеш вулицею разом зі своєю коханою людиною, береш її/його за руку — і в той момент світ здається трохи спокійнішим.

Насправді це не просто романтичний жест, а справжня терапія, яка впливає на твій розум, тіло і навіть зовнішній вигляд. Тримання за руки це потужний інструмент, який зміцнює зв’язок між партнерами, допомагає долати стрес і навіть покращує сон.

Чому ж такий простий жест має стільки користі? Ось сім головних причин, чому кожному варто частіше брати кохану людину за руку.

Захист від страху та тривоги

За версією видання GQ, коли тобі страшно або ти нервуєш, перше, що робиш інстинктивно шукаєш руку партнера. І це не випадково: дотик близької людини зменшує рівень кортизолу, гормону стресу, і допомагає серцю повернутися до нормального ритму. Саме тому, тримання за руки заспокоює та дає відчуття безпеки.

Символ турботи та підтримки

Коли ми стикаємося з важкими моментами, тримання когось за руку це природний спосіб показати підтримку. Важлива співбесіда? Хвилюючий момент? Міцний дотик партнера може дати більше впевненості, ніж тисячі слів.

Гормон щастя у дії

Дотик коханої людини запускає викид окситоцину гормону довіри та любові. Він допомагає налагодити контакт, зробити стосунки міцнішими, а також сприяє примиренню після сварок. Хочеш відновити зв’язок або зміцнити стосунки? Просто тримайся за руку коханої людини частіше.

Еліксир молодості

Кортизол не лише підвищує рівень стресу, а й негативно впливає на стан шкіри, провокуючи висипання та прискорюючи старіння. Виявляється, тримання за руки може сповільнити цей процес. Менше стресу менше зморшок і проблем із шкірою.

Ліки від безсоння

Погані сни, нічні переживання або постійний стрес усе це може позбавляти тебе повноцінного сну. Але є простий спосіб заспокоїти нервову систему взяти кохану людину за руку. Це працює як природний релаксант, який допомагає швидше заснути та краще відпочити.

Полегшення болю

Дивно, але навіть біль можна пережити легше, якщо триматися за руки з тим, кого любиш. Хоча фізична інтенсивність болю не зменшується, наш мозок починає сприймати його м’якше. Саме тому людина, яка відчуває дискомфорт, шукає руки близької людини це спосіб пережити біль легше.

Фото: Unsplash

Більше довіри та близькості

Тривале тримання за руки сприяє зміцненню емоційного зв’язку. Особливо це помітно, коли пальці партнерів переплітаються це сигнал мозку про максимальну довіру і близькість. Тож, навіть найміцніші стосунки можна зробити ще глибшими, завдяки такому простому жесту.

Способи тримання за руку

Існують декілька способів, як можна тримати кохану людину за руку. Саме вони можуть багато чого розповісти про твої стосунки. Про це зазначило медіа Gazeta.ua.

  1. Долоня до долоні відповідальність.

  2. Руки тримаються за один палець кокетливість.

  3. Випадкові торкання прихована симпатія.

  4. Тримання за зап’ястя привабливість.

  5. Тримати один одного попід руку відчуття безпеки.

  6. Переплетені пальці піклування.

Обійми завжди доречні. Просто зараз читай, як заспокоїти дітей та пояснити, що відбувається.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Теги: Здоров'я