У четвер, 12 вересня, повноцінно запрацює синя гілка метро у Києві, повідомив міський голова столиці Віталій Кличко. Поїзди між станціями Героїв Дніпра — Теремки курсуватимуть у звичайному режимі.
Подробиці ремонтних робіт у тунелі та скільки на це пішло коштів — розповідаємо далі.
Синя гілка метро у Києві запрацює у штатному режимі: що відомо
Як зазначив мер Києва, пусконалагоджувальні роботи на оновленій ділянці тунелю між станціями Деміївська та Либідська завершені. Увесь комплекс робіт тривав дев’ять місяців.
Стару частину тунелю завдовжки у 27 метрів демонтували та побудували нову. Окрім цього, розробили котлован глибиною понад 15 метрів, переклали понад 200 кабельних мереж. 50-метрову тунельну оправу, що примикає до нової ділянки, посилили з обох сторін.
Уклали нові колії, відновили всі інженерні мережі, налагодили безпекові системи руху поїздів, — додав Кличко.
За словами очільника столиці, перегінний тунель між Деміївською та Либідською перебуває в складних гідрогеологічних умовах. Тому під час ремонту здійснили всі необхідні роботи з гідроізоляції тунельної оправи та хімічного закріплення ґрунтів навколо неї.
Вартість усіх робіт склала 383 млн грн, що на 62 млн грн менше початкової вартості.
КП Київський метрополітен виклали графік роботи синьої гілки. Метро курсуватиме за таким графіком:
- ст. Деміївська — з 05:49 до 22:34;
- ст. Голосіївська — з 05:52 до 22:35;
- ст. Васильківська (вихід № 1) — з 05:50 до 22:32;
- ст. Васильківська (вихід № 2) — з 05:53 до 22:29;
- ст. Виставковий центр (вихід № 1) — з 05:53 до 22:28;
- ст. Виставковий центр (вихід № 2) — з 05:56 до 22:28;
- ст. Іподром — з 05:52 до 22:27;
- ст. Теремки — з 05:53 до 22:25.
Нагадаємо, що у липні Київська міська прокуратура винесла свій вердикт щодо аварії у тунелі між станціями. Там повідомили, що технічною причиною руйнування тунелю метро стала його неналежна експлуатація. Таких висновків дійшли після проведення комісійної будівельно-технічної експертизи.
Відхилень та порушень у будівництві тунелю, які призвели до його розгерметизації, не виявили. Зазначимо, що у КМДА наполягали на помилці саме під час будівництва метрополітену.
Метро залишається ключовим засобом пересування у Києві, але поки що кількість станцій не охоплює всі райони міста. Ми розповідали, коли саме відкриють станцію метро на Виноградарі.
Фото: Віталій Кличко
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.