Діра у шість метрів та пошкоджене обладнання — заява МАГАТЕ щодо ситуації на ЧАЕС

Вікторія Мельник журналістка сайту
Діра у шість метрів та пошкоджене обладнання — заява МАГАТЕ щодо ситуації на ЧАЕС

Кілька днів тому російська армія вдарила по саркофагу четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС. Цей інцидент вкотре доводить: Росія тероризує весь світ, брязкаючи зброєю навіть попри ядерну небезпеку.

Минуло два дні й зʼявилися повідомлення Міжнародного агентства з атомної енергетики про обстеження укриття енергоблока Чорнобильської АЕС.

Який висновок зробили спеціалісти, розповідаємо далі у матеріалі.

Ситуація на ЧАЕС: заява МАГАТЕ

За повідомленням пресслужби МАГАТЕ, російський дрон пошкодив зовнішню та внутрішню оболонки захисної арки Нового безпечного конфайнменту (НБК), який береже світ від радіації зруйнованого четвертого енергоблока ЧАЕС. 

Попри значні пошкодження, спричинені ударом безпілотника, рівень радіації на місці не змінився. Це підтвердили власні вимірювання групи МАГАТЕ.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі заявив, що атака ядерного обʼєкта є цілковито забороненою і такого не мало б статися. 

— Це особливо тривожно, оскільки ми також бачимо посилення військової активності в районі Запорізької АЕС. МАГАТЕ продовжує робити все можливе, щоб запобігти ядерній аварії. Судячи з останніх подій, ядерна безпека залишається під великою загрозою, — сказав Гроссі.

Також МАГАТЕ повідомило, що внаслідок атаки постраждала чимала частина території.

Окрім пошкодження оболонки, команда виявила отвір діаметром приблизно шість метрів, а також пошкоджене обладнання та електричні кабелі. Опорні балки значних пошкоджень не зазнали.

Нині надзвичайники продовжують ліквідацію наслідків ворожого обстрілу, вони працюють на висоті понад сто метрів. 

 

Голова Державного агентства з управління зоною відчуження Григорій Іщенко у коментарі журналістам заявив, що світ був за крок до ядерної аварії.

— Наслідки могли бути катастрофічними. Якби дрон влучив приблизно за 15 метрів у бік, то сталася б радіаційна аварія, — наголосив спеціаліст.

Поруч із конструкцією лежать уламки російського дрона Герань із фугасною бойовою частиною.

Відомо, що відновлення укриття може тривати кілька місяців.

Через такі події, українці знову почали хвилюватися за свою безпеку та шукати засоби, які б допомогли врятувати життя при ядерному вибуху.

Нехай такі поради ніколи не стануть у пригоді, та щоб зменшити внутрішню напругу, радимо почитати більше про калій йодид та чи варто його приймати у випадку теракту на ядерному обʼєкті.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.