Близько 20 тисяч осіб очікують на протези: що гальмує процес і чи є рішення

Анастасія Жиденко редакторка сайту
Близько 20 тисяч осіб очікують на протези: що гальмує процес і чи є рішення

Війна в Україні принесла не лише руйнування, великі втрати, але й важкі людські каліцтва. За даними експертів проекту підтримки протезування Protez Hub, за три роки війни, близько 20 тисяч людей потребують протезування після втрати кінцівок.

Втім, із забезпеченням якісних протезів для постраждалих — серйозні проблеми, зазначає агентство Інтерфакс-Україна

Протезування: попит та реальні терміни

Експерти Protez Hub повідомили, що термін очікування протезів нижніх і верхніх кінцівок становить від двох до п’яти місяців. Попри значний попит, кризової ситуації наразі немає. Однак гостро постає проблема правильного призначення протезів.

На жаль, система калькуляцій створює ризики, коли постачальники послуг пропонують найдорожчі протези замість найкращих для пацієнта.

Вартість протезів

Основна частина протезних комплектувальних виробів в Україні імпортується. Проте вартість імпортних компонентів часто завищена через націнку, яка сягає понад 40%.

— В Україні ж є лише один виробник протезних комплектувальних виробів, і це створює залежність від імпорту.

Водночас іноземні компанії не поспішають запускати виробництво через війну, корупцію та інші фактори, — додали у Protez Hub.

Реабілітація: позитивні зміни та виклики

На тлі викликів у протезуванні експерти відзначають певні покращення в допротезній реабілітації. Медичні заклади в різних регіонах забезпечують належний рівень допомоги, але залишається проблема нерівномірного розподілу ресурсів.

У деяких лікарнях досі відсутні інклюзивні туалети, тоді як в інших будують додаткові корпуси. Такий дисбаланс ускладнює доступ до якісної допомоги.

Protez Hub наголосив на важливості реформування системи протезування в Україні, щоб уникнути фінансових маніпуляцій і забезпечити пацієнтів найкращими рішеннями. Експерти також закликали до розширення виробництва комплектувальних виробів і рівномірного розподілу ресурсів для реабілітації.

Також читай, що відомо про нову технологію протезування.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.