Під ранок 29 грудня 2023 року в Києві кілька разів оголошували повітряну тривогу. Спершу була загроза застосування ворогом дронів, а потім — крилатих ракет.
У Києві працювала ППО, внаслідок падіння уламків, на жаль, є пораненні та руйнування. Ми розповімо, що відомо про вибухи у Києві.
Оновлено (09.01.2024): Під час демонтажу зруйнованих будівельних конструкцій на складському приміщенні в Шевченківському районі були виявлені ознаки ще одного загиблого. Тож кількість жертв зросла до 33 осіб, повідомили у КМВА.
Оновлено (04.01.2024): Рятувальники дістали з-під завалів ще тіла загиблих. Кількість жертв у Києві зросла до 32 людей, ще 30 киян зазнали поранень, повідомив голова КМВА Сергій Попко.
Вибухи у Києві 29 грудня 2023: що відомо
У Київській міській військові адміністрації спершу повідомили про ракетну небезпеку та роботу ППО у столиці.
- Потім стало відомо про падіння уламків у Святошинському районі, зафіксовано загоряння житлового незаселеного багатоповерхового будинку. На іншій локації було загоряння трьох припаркованих автомобілів. Обидві пожежі ліквідовано. Виявлено одного потерпілого.
- Згодом стало відомо про падіння уламків ще і в Подільському районі, сталося загоряння на території складських приміщень площею 3000 м кв. Є багато поранених, їхня кількість уточнюється. Також проводиться пошук потерпілих.
- У Шевченківському районі попередньо є пошкодження житлового будинку. Також було загоряння на території гаражів, його оперативно ліквідували. Попередньо, виявлено шість постраждалих. Ще сталося займання недобудованого бізнес-центру.
- У Дарницькому районі є пошкодження житлового будинку, попередньо, без потерпілих та загоряння. Також було зафіксовано пошкодження приватного сектора без загоряння.
Очільник Києва Віталій Кличко повідомив, що під завалами пошкодженого уламками ракети складу в Шевченківському районі можуть бути люди. Трьох постраждалих вже дістали з-під завалів. Пошуково-рятувальна операція триває.
За його словами, вибухом пошкоджена будівля станції метро Лукʼянівська. Станція працює як укриття. Поїзди проїжджають станцію без зупинки.
У КМВА розповіли, що у Києві повітряна тривога оголошувалася тричі й сумарно тривала майже п’ять годин. Під час останньої тривоги столиця була атакована кількома десятками ракет різного типу. Вони заходили на місто хвилями з різних напрямків.
Силами та засобами протиповітряної оборони над Києвом було уражено понад три десятки повітряних цілей.
Коли оголошують повітряну тривогу, треба перебувати в укритті. Перевірити наявність загрози тобі допоможе карта повітряних тривог. А ознайомитися з ситуацією на фронті ти можеш за допомогою карти бойових дій в Україні 29 грудня 2023.
Фото: ДСНС
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.