При оренді житла в Чехії обов’язково вноситься застава, розмір якої обмежений законом. Водночас при виселенні можна повернути більшу суму. А за якими правила це відбувається та як повернути заставу при виселенні з орендованого житла розповіла експертка компанії JŠK Катержина Бардонова.
Як повернути заставу при виселенні з орендованої квартири в Чехії
При оренді житла у Чехії зазвичай необхідно внести заставу — кауце. Чеські орендодавці наполягають на депозиті, щоб компенсувати можливу шкоду нерухомості у разі виселення орендарів чи для оплати заборгованості.
Катержина Бардонова пояснює, що орендодавець має право на цей депозит. Але лише за попередньої домовленості про його розмір. Цивільний кодекс Чехії обмежує максимальний розмір цієї частки до суми трьох орендних плат.
Орендодавець зобов’язаний повернути заставу, якщо житло перебуває у належному стані. Гроші повертаються на вказаний номер рахунку одразу після закінчення оренди. Але домовлятися про це слід заздалегідь.
Орендар має право на відсотки за утримання орендодавцем депозиту за аналогією з банком. Однак на практиці орендарі та орендодавці про це часто не знають.
Але це право орендаря автоматично передбачене Цивільним кодексом. При виселенні орендар може повідомити орендодавцю, що хоче нарахувати відсотки за утримання депозиту. Розмір відсотків також регулюються на законодавчому рівні.
— У деяких договорах оренди прописують, що орендодавець бере до уваги, що він має такий обов’язок, — наголошує фахівчиня.
Також у письмовій формі краще заявити про бажання отримати відсотки — наприклад, написати листа на електронну пошту.
Або одразу у договорі оренди прописати, що орендодавець бере до уваги свій обов’язок після закінчення оренди повернути депозит із нарахованими відсотками.
А докладніше про життя українських біженців в Чехії читай в матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.