Потік біженців з України, на жаль, не меншає. І тих, хто втратив свої домівки або тікає від обстрілів, продовжують приймають дружні нам країни Європи. В їхньому числі — Чехія, в якій вже знайшли прихисток понад 300 000 українських жінок і дітей. Країна відшкодовує оплату за житло і забезпечує прожитковий мінімум. Детальніше, якою є гуманітарна допомога українським біженцям в Чехії, для кого вона доступна і як її отримати — читай в нашому матеріалі.
На гуманітарну допомогу можуть претендувати усі громадяни України, які отримали в країні тимчасовий захист. Сума цієї допомоги розрахована так, щоб покривати розходи на тимчасові потреби й оплату за житло. При цьому враховуються будь-які доходи претендента на допомогу, а також його заощадження на банківському рахунку.
Особливі виплати гуманітарної допомоги в Чехії отримають люди, яких відносять до “вразливої категорії”
Міністерство праці й соціальних прав Чехії затвердило такі виплати українцям, які мусили тікати від війни на перші 150 діб їхнього перебування:
Дізнатися курс крони можна на сайті НБУ
Для тих, хто перебуває в Чехії більш як пів року, розмір гуманітарної допомоги змінюється.
Щоправда, це стосується лише дорослих, які отримали тимчасовий прихисток. Вважається, що за пів року вони мали знайти роботу і соціалізуватися. Аби спонукати дорослих українців до пошуку самозабезпечення, оплату трохи зменшують.
Рexels
Перші 150 днів гуманітарна допомога відповідає прожитковому мінімуму. А в наступний період Чехія дає лише мінімум, необхідний для існування. Допомога ж вразливим категоріям населення не змінюється.
При нарахуванні гуманітарної допомоги у тебе врахують всі доходи та будь-які заощадження.
В заяві на гуманітарно допомогу маєш вказати залишок на банківському рахунку за минулий місяць. І якщо буде зрозуміло, що цей залишок вищий за регулярний дохід, його порівняють з гуманітарною допомогою.
Не включай до загального балансу допомогу від благодійних фондів та інші види гуманітарної допомоги.
Подати заявку на гуманітарну допомогу в Чехії можна на сайті Міністерства праці та соціальних прав країн.
Гроші на відшкодування вартості житла тобі дадуть разом із гуманітарною допомогою. Але важливо!
Повну суму на відшкодування житла в Чехії ти отримаєш, якщо квартировласник зареєстрував своє житло в реєстрі квартир.
Для всіх інших приміщень Чехія надає суму, зменшену до 80%.
Ти подаєш заявку на грошові виплати й разом з нею усі потрібні виписки з банківських рахунків із банків будь-якої країни.
Коли приїдеш, заяву можеш подати у відділенні Управління праці Чеської Республіки. Починаючи з наступного місяця, її можна заповнювати лише онлайн.
Якщо у тебе виникнуть якісь питання, можна зателефонувати або написати на пошту:
Читай і ділися інформацією з друзями! І пам’ятай, куди б ти не мусив (-ла) поїхати, тебе чекають вдома, в Україні. Більше про оренду житла і роботу в Чехії, читай в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.