Уламки твоєї фортеці: як вберегтися від травмування склом через вибухи

Анастасія Жиденко редакторка сайту
чим заклеїти вікна в будинку

Щодня вибухи, артилерійські обстріли та ракетні удари забирають тисячі життів. Коли ми слідкуємо за новинами і бачимо наслідки атаки ворожих шахедів, страх втратити рідних неначе опановує нас. Кожен поспіхом намагається вигадати власні ефективні способи, що допоможуть завжди залишатися у безпеці.

Насправді будь-яка деталь має вирішальне значення. Надзвичайно важко оцінювати усі ризики. Проте, щоб вберегти себе від тяжких травм, варто хоча б захистити скло у будинку від вибухової хвилі.

Читай просто зараз, що зробити з вікнами, щоб врятуватись від уламків.

Захисна плівка

Одним із найефективніших способів захистити себе та своїх близьких є використання захисної плівки, особливо армованої. За версією РБК-Україна, ця плівка створює надійний бар’єр, утримуючи скло цілим навіть під впливом сильних ударів. Існують різні її види, що дозволяє вибрати оптимальний варіант залежно від твоїх потреб.

Фото: Радіо ТРЕК

Наприклад, ти можеш придбати дзеркальні плівки, які забезпечать додаткову приватність, або прозорі варіанти, які не змінюють зовнішній вигляд вікна. Процес встановлення не потребує спеціальних навичок: достатньо очистити поверхню скла та рівномірно покрити її плівкою. Це можна зробити самостійно, що робить цей метод доступним і економічним. Окрім цього, деякі плівки мають додаткові властивості, зокрема захист від ультрафіолетових променів, що не лише знижує ризик пошкодження скла, а й збільшує термін придатності вікон.

Мішки з піском або дерев’яні щити

Мішки з піском використовуються для захисту від ударних хвиль та уламків, що виникають під час вибухів. Для захисту вікон від пошкоджень їх часто закладають мішками з піском або землею, розташовуючи їх ззовні будівлі. Такий метод є популярним серед власників приватних будинків, а також на перших поверхах висотних будівель.

Якщо ж потрібно забезпечити захист на висоті, у середині приміщення створюються барикади з мішків, наповнених піском або іншим матеріалом. Вони здатні поглинати удари від мін чи снарядів, що вибухають поблизу. Такий спосіб зміцнення конструкцій дозволяє значно знизити ризик пошкоджень та забезпечити додатковий рівень безпеки під час обстрілів чи інших небезпек.

Фанера

Фанера може надійно захистити вікна у разі загрози. Саме це є набагато ефективнішим способом, ніж звичайна клейка стрічка. Якщо накрити вікна фанерними листами, вони зможуть поглинати та розсіювати ударну хвилю, що значно знижує ймовірність того, що скло розіб’ється. Проте є й недоліки цього методу: у приміщенні стане темно, оскільки фанера повністю перекриває світло, що може бути корисним для дотримання світломаскування, але незручним у побуті. Один з варіантів — прибити листи фанери з прорізами, щоб деяка кількість світла все ж проникала у кімнату.

Такий захист не допоможе від прямого влучення осколків, тому важливо враховувати, що після вибиття скла тепло у приміщенні не збережеться. Однак, якщо використати скотч для заклеювання невеликих дірок на фанері, це дозволить убезпечити себе від травмування осколками скла під час вибуху чи обстрілу. Тому, хоча фанера не є ідеальним рішенням для всіх ситуацій, вона може забезпечити тимчасовий захист.

Також дізнайся, як правильно заклеїти вікна скотчем під час війни.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе