Велика війна в Україні спровокувала масу проблем, з якими щоденно стикаються громадяни країни. Одна із них — складність у працевлаштуванні. З одного боку, нині бракує спеціалістів у прикладних галузях, а з іншого — чимало фахівців залишаються без роботи.
Про те, що працевлаштуватися під час повномасштабного вторгнення стало складніше, заявили близько 66% ІТ-спеціалістів, тоді як лише 19% мають оптимістичні погляди на це.
Про це свідчить опитування видання DOU, яке вони провели у вересні-жовтні цього року.
ІТ-фахівцям важко знайти роботу: опитування
Видання DOU провело опитування серед фахівців України та світу та отримало 4485 відповідей від ІТ-спеціалістів усіх спеціалізацій на батьківщині та за кордоном. Також є ще 673 відповіді від тих, хто шукає свою першу роботу в ІТ.
За результатами, лише 19% опитаних оптимістично дивляться на питання пошуку роботи. В той час як 66% вважають, що знайти роботу у сфері доволі складно.
Зазначається, що складнощі виникають через малу кількість вакансій, компанії не відповідають або не дають фідбек, а також проходження співбесід можуть затягуватися.
Цього року сервіс для пошуку вакансій Djinni.со став основним місцем, де ІТ-спеціалісти знаходили роботу: частка спеціалістів, що знайшли власну, становить 23%. А ось за рекомендаціями друзів роботу знайшли 20% працівників.
Помітно знизилась роль курсів при ІТ-компаніях у працевлаштуванні фахівців.
У 2023 році лише 2% тих, хто знайшов нову роботу, зробили це завдяки навчанню в компанії. У 2020 році частка таких людей становила 10%.
— Найбільш оптимістичні фахівці з DevOps та SRE — 42% з них думають, що їм буде легко знайти нову роботу. Найпохмуріші прогнози дають тестувальники, HR та рекрутери: понад 75% з них вважають, що знайти нову роботу їм було б важко, — йдеться у повідомленні.
Разом з тим, труднощі виникають не лише через малу кількість вакансії. Респонденти зазначили, що їм важко знайти цікавий проект та комфортну команду, адже спеціалісти шукають роботу не лише задля заробітку, а й для задоволення власних потреб та розвитку.
Які вакансії в ІТ нині мають попит і яку заробітну платню пропонують роботодавці, ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.