Безпека та здоров’я українських дітей є одними з найголовніших компонентів майбутнього нації. На добробут маленьких українців десятий рік поспіль впливає війна. У матеріалі розповімо, чому лише 60% українських дітей відчувають себе у безпеці.
Лише 60% українських дітей відчувають себе у безпеці — опитування
Результати дослідження Індекс майбутнього, проведеного Фундацією Олени Зеленської, свідчать, що тільки 60% українських дітей відчувають себе у безпеці.
Вікові категорії не відрізняються між собою, а от на рівні статевих відмінностей частка дівчат, які почуваються у безпеці, нижча (56%) в порівнянні з хлопцями (64%), — йдеться у дослідженні.
Крім цього, діти з південних регіонів України відчували безпеку значно рідше (49%), ніж інші діти. Найбільша кількість дітей, що відчувають себе у безпеці — з західних областей України — 68%.
У дослідження охоплено багато аспектів, наприклад, ментальне здоров’я дітей під час війни. Згідно з даними, 44% дітей в Україні мають ознаки потенційного ПТСР.
— За віковим розподілом, діти старшого віку мають трошки вищий показник (47%), порівняно з молодшими (41%). Діти зі сходу та півдня, де існують найбільші ризики від війни, не відрізняються за рівнем ПТСР від дітей з інших регіонів.
А 40% дітей хоча б раз на місяць стикалися з булінгом. Емоційна напруга у суспільстві може збільшувати рівень насильства щодо дітей. А у випадках, коли діти є свідками агресії, вони можуть коїти насильство щодо інших дітей.
Дослідження здоров’я українських дітей під час війни показало, що динаміка вакцинації дітей знизилася. Це стосується таких захворювань: ДПК (дифтерія-правець-кашлюк), поліомієліт. Рівень вакцинації проти ДПК в Україні у 2023 році на 37% нижчий, ніж у країнах ЄС.
Результати показали й те, що 13% підлітків (14-17 років) системно вживають алкоголь, 16% — системно палять. 56% підлітків пробували алкоголь, 53% — цигарки, 3% — наркотики.
75% опитаних дітей займаються фізичними вправами. 66% дітей оцінили своє здоровʼя добре, дуже добре або чудово. Хлопчики оцінюють своє здоров’я краще, і більше займаються спортом. Діти з Києва оцінюють своє здоровʼя краще, ніж жителі інших регіонів. Експерти зазначили, що це пов’язано з якістю та доступом до медицини у столиці.
Ще кілька важливих тез дослідження:
- Через війну лікарі рідше виявляють захворювання у дітей, бо батьки не звертаються вчасно.
- У тилу є проблеми з наданням медичних послуг через ризики ракетних ударів.
- На тимчасово окупованих територіях, на лінії зіткнення, у прифронтових містах ситуація з доступом до медицини критична.
- Індекс освіти склав 0,46.
- 58,630 дітей в Україні перебувають у будинках дитини, школах-інтернатах різних типів. Лише 10% мають статус дитини-сироти чи позбавлених батьківського піклування. Система не готує дітей до самостійного життя, діти бояться ухвалювати рішення.
Загалом, індекс майбутнього в Україні склав 0,64. Діапазон від 0 до 1. Чим більше значення, тим краща ситуація.
Раніше ми розповідали, з якими проблемами стикається вітчизняний бізнес.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.