В 11 років — уже з цигаркою? Невтішна статистика паління серед українських підлітків

Вікторія Мельник журналістка сайту
скільки дітей курить в україні

Йдучи вулицею чи парком, повз внутрішні дворики чи закапелки у вулицях, важко не помітити велику кількість підлітків, які палять. Особливого проблема “розквітла”, коли на ринку зʼявилися електронні сигарети та вейпи — без різкого запаху тютюну, ці девайси дозволяли палити будь-де й не страждати від навʼязливого запаху цигарок.

Згідно зі статистикою Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді за 2022-23 роки, на яку звернула увагу Ольга Масна у колонці видання Рубрика, 17% українських підлітків від 11 до 17 років мають досвід паління цигарок.

Загалом опитування свідчить, що кожен третій підліток в Україні може мати нікотинову залежність. Детальніше про це — далі у матеріалі.

Скільки українських підлітків палить

Згідно з опитуванням за 2022-23 роки, 9% респондентів вказали, що вони курять сигарети з певною регулярністю, водночас 4% опитаних роблять це щодня.

Разом із тим з віком частка курців збільшується.

Так, серед 11-річних дітей про паління заявило 3%, серед 15-річних — вже 15%, а серед 17-річних — 22%.

Частка хлопців-курців є більшою, ніж дівчат. Попри стереотипи, міські підлітки палять так само часто, як і сільські.

Щодо куріння вейпів статистика ще гірша! 5% опитаних 11-річних респондентів заявили, що пробували вейп хоча б раз, а серед 13-річних кількість таких становить вже 15%.

Близько 30% 15-річних та 40% 17-річних також курили вейп хоча б один раз.

Як куріння впливає на дитячий організм

Попри переконання, що куріння може призвести до негативних наслідків для здоровʼя у майбутньому, насправді ж вплив куріння проявляється дуже швидко.

Зокрема, це пожовтіння зубів та пародонтоз, серцеві захворювання та ризик інсульту, поява кашлю з мокротинням або кровʼю, хрипи та утруднене дихання, психологічні проблеми тощо.

Згідно з ВООЗ, будь-яка форма вживання тютюну є небезпечною для здоровʼя, а нікотин, який міститься у цих виробах, викликає залежність через психоактивні речовини.

Пара з вейпів містить ще більше токсичних речовин, зокрема гліоксаль, які можуть спричинити патологічні зміни в організмі.

Нещодавно через вейпінг у Великій Британії почали шпиталізувати зовсім маленьких дітей! Що про це відомо, читай за посиланням.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.